BTC tehlikeli bölgeden “The B Word” sayesinde çıktı

  Geçtiğimiz hafta çarşamba akşamı gerçekleştirilen The B Word konferansı, Bitcoin fiyatındaki yükselişin başlangıcı oldu. BTC fiyatı hafta sonunda da ciddi oranda yükselirken yeni haftaya bomba gibi başladı…

  Son günlerde yükseliş trendini sürdüren lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir aradan sonra yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. BTC piyasasında heyecan yaratan Amazon haberinin ardından yükseliş trendi hız kazandı. Yeni haftanın ilk işlem gününde Bitcoin fiyatının 39 bin dolara kadar yükselmesi dikkatlerden kaçmadı.

  Bilindiği üzere BTC geçen hafta 30 bin dolar seviyesinin bile altına düşerek yatırımcısını korkutmuştu. Fakat çarşamba günü gerçekleştirilen The B Word etkinliği, piyasadaki görünümü tam tersine çevirdi. Düşüş beklentisi olan analistlerin hesaba katmadığı durum, bu etkinlikte Tesla CEO’su Elon Musk’ın konuşacak olmasıydı.

  Elon Musk BTC’yi Destekledi

  Bir süredir BTC destekçilerinin istenmeyen adam olarak ilan ettiği Elon Musk, katıldığı The B Word etkinliğinde çok önemli açıklamalar yaptı. Ünlü milyarderin CEO’su olduğu uzay araştırma şirketi SpaceX’in Bitcoin aldığını açıklaması bunlardan sadece biriydi.

  Öte yandan kripto para dünyasında adından söz ettiren ARK Invest CEO’su Cathie Wood, bazı şirketlerin artık bilançolarında Bitcoin’e yer vermesi gerektiğini söyledi. Twitter ile Square CEO’su Jack Dorsey’nin Bitcoin’in her türlü zorluğa karşı dayanıklı olduğunu belirten değerlendirmeleri BTC fiyatındaki yükseliş fitilini ateşledi.

  BTC Fiyatında Hedef 40 Bin Dolar

  Etkinlikte Bitcoin tişörtü giyen ve ileriki dönemde Tesla’nın büyük ihtimalle yeniden Bitcoin kabulüne başlayacak olmasına yeşil ışık yakan Elon Musk önemli rol oynadı. Kripto türev borsası Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani de BTC fiyatındaki hedefini açıklarken yükselişe sinyal çakmıştı.

  Pankaj Balani’nin dikkat çeken açıklamasında şu ifadeleri kullandığı görüldü: “Uzun haftalardan beri ilk kez yükseliş işaretleri görüyoruz ve Bitcoin’in 30 bin dolar ilâ 40 bin dolar aralığının üst ucuna doğru ilerlemesini bekliyoruz.” Delta CEO’su ayrıca en büyük kripto paranın birkaç ay 35 bin ilâ 40 bin dolar arasında bir direnç yeri görebileceğini söyledi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle