Kripto Para

BTC bu alanda 2021’in rekorunu kırdı!

  Mayıs ayı ortalarında çöküş yaşayan Bitcoin (BTC), Temmuz ayına gelindiğinde toparlanma sinyalleri göstermeye başladı. Bitcoin’in yukarı yönlü hareketlilikleri, 2021 yılının en uzun kazanç serisini de beraberinde getirdi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 14 Nisan’da 64 bin 890 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdıktan sonra bir süre konsolidasyon yaşadı. Mayıs ayı ortalarında 55 bin dolar etrafında gelen BTC, daha sonra çok sert düşüşler yaşayarak hızlı bir şekilde 30 bin dolara kadar geriledi. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın BTC karşıtı olan paylaşımları ve Çin’den gelen yasaklama haberleri, bu düşüşü tetikleyen faktörler oldu. Temmuz ayına kadar bu seyirde ilerleyen BTC, son dönemlerde toparlanma hareketleri göstermeye başladı.

  BTC 8 Gün Üst Üste Pozitif Bölgede Kalmayı Başardı

  21 Temmuz tarihinde ilk toparlanma sinyallerini veren Bitcoin, 8 gün üst üste pozitif bölgede kalmayı başardı. Bu süreçte birçok kez 40 bin dolar seviyesini test eden BTC ile birlikte, başta Ethereum (ETH) olmak üzere diğer birçok altcoinde de toparlanma sinyalleri görülmeye başlandı. Piyasanın yukarı yönlü, yatırımcılara umut veren hareketliliklerinde, Bitcoin de 2021 yılının en uzun yükseliş serisini kaydetmiş oldu. Konuya ilişkin olarak Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani de bir not paylaştı.

  29 Temmuz Perşembe günü bilgi notunu paylaşan Balani, söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Mevcut momentum güçlü görünüyor. 45 bin dolar şu anda Bitcoin’in hedefinde bulunuyor fakat 50 bin dolar seviyesinin aşılması için çok daha fazla çaba gerekiyor.”

  Bitcoin Neden Yükselmiş Olabilir?

  Bitcoin, hala 64 bin doların üzerinde kırdığı tüm zamanların rekorunun oldukça altında seyrediyor. Ancak son dönemlerde gelen toparlanma hareketlilikleri, birçok analiste göre BTC’nin tekrar bu seviyeye ulaşabileceğinin sinyallerini barındırıyor. BTC; Elon Musk’ın pozitife dönen açıklamaları, Amazon’un BTC’yi ödeme yöntemi olarak kabul edeceği söylentileri ve Ark Investment Management LLC CEO’su Cathie Wood’un pozitif açıklamaları sonrası yükselişe geçmişti.

  Öte yandan Pazartesi günü milyonlarca dolarlık short pozisyonun tasfiye olması ve Çin’de yaşanan hisse senedi çöküşleri de Bitcoin’in yukarı yönlü tepki vermesinde etkili olmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle