Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 7 Eylül 2021

  Kripto para piyasasındaki belirsizlikler devam ederken önde gelen kripto paralarda enteresan fiyat hareketleri görülüyor. Bitcoin fiyatındaki geri çekilme popüler altcoin fiyatlarına da olumsuz yansıdı. Ancak bazı projelerde çok ciddi yükselişler görülmesi dikkatlerden kaçmadı.

  7 Eylül Salı gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel  haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  7 Eylül 2021 Salı günü itibarıyla CoinGecko verileri, kripto para ekosisteminde toplam coin adedini 9264 şeklinde gösterdi. Piyasa değerine göre ilk 20 sırada yer alan kripto para birimleri arasında en yüksek günlük artışı Solana (SOL) yakaladı.

  El Salvador’da Bitcoin yasası resmen onaylandı. Bitcoin yasasının ülkenin yasama meclisinden geçmesinden üç ay sonra, Bitcoin şimdi El Salvador’da resmi olarak yasal bir para birimi haline geldi. “Geçmişin paradigmalarını kırmalıyız” diyen başkan Bukele, büyük eleştirilere rağmen geri adım atmadı ve BTC’yi yasal para birimi yaptı. 

  İngiliz bankacılık devi Standard Chartered’ın yeni raporu, Bitcoin’den ziyade Ethereum’da daha iyimser olduğunu işaret etti. Banka, Bitcoin’in mevcut seviyelerden 3 kata kadar artmasını beklerken, Ethereum’un 10 kata kadar çıkabileceğini tahmin etmesiyle gündeme geldi. 

  Rusya’da Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, yaptığı son açıklamasında ülkede Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak tanınmasına henüz hazır olmadıklarını belirtti. Peskov, BTC gibi kripto paraları hukuken birer ödeme aracı olarak tanımanın finans ve ekonomi sistemine zarar vermekten başka bir şey yapmayacağını ifade etti. 

  Altcoinlerde ise Ethereum'un layer 2 ölçeklenme çözümleri, gas fiyatlarındaki yükseliş ile birlikte son aylarda popüler oldu. Ethereum'un L2 ekosistemi, güncel verilere göre günlük bazda Bitcoin ağından daha fazla işlem yürütmesiyle dikkatleri üzerine çekti. 

  Yeni bir NFT platformu açan FTX borsası CEO'su Sam Bankman-Fried'ın sadece deneme amaçlı olarak yaptığı bir NFT, tam 270 bin dolara satıldı. FTX platformunda oluşturulan NFT’nin satışı basında geniş yankı buldu. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 1.22 oranında değer kaybederek 50.868 dolara kadar geriledi. ETH fiyatında yüzde 4 kayıp yaşanırken en fazla gerileyen altcoinler yüzde 7 kayıpla ADA ve DOGE oldu. Piyasanın aksine SOL coin fiyatında yüzde 25 oranında artış yaşanması yatırımcıları şaşırttı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle