Kripto Para

Cardano internet kadar yayılacak – ADA kurucusu

  Cardano’nun (ADA) kurucusu ve ADA’nın arkasındaki geliştirici şirket olan IOHK’un da CEO’su Charles Hoskinson, Cardano’nun “internet gibi yayılacağını” iddia etti. Afrika turunda birçok ülkeyi ziyaret eden Hoskinson, Cardano adaptasyonunun onlarca yıl alabileceğini ve kısa süreli yükselişlere karşı olduklarını dile getirdi.

  2021 yılında, sık sık Cardano ağı ile ilgili ve ADA token’ı ile ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Cardano’nun kurucusu ve IOHK’un CEO’su Charles Hoskinson, ADA ile ilgili açıklamalarına bir yenisini ekledi. Ünlü CEO, son olarak gittiği Afrika turunda birçok ülkeyi ziyaret etti ve bu bölgelerde birçok yeni anlaşmaya imza attı. Charles Hoskinson, bu çalışmalar sonrasında yaptığı açıklamasında, Cardano’nun “internet gibi yayılacağını” iddia etti. Ayrıca ünlü CEO Cardano adaptasyonunun da onlarca yıl sürebileceğini dile getirdi.

  Charles Hoskinson’un Açıklamaları

  Hem kendisinin hem de platformun kısa süreli yükselişlere karşı olduğunu dile getiren Charles Hoskinson, projenin hedeflerinin şu ana kadar ulaşılmış olan seviye ile sınırlı kalmayacağını söyledi. Hoskinson açıklamalarında platformun, nasıl daha iyi olabileceğine odaklandığını da ifade etti. Ünlü CEO konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Cardano gibi projeler her zaman kısa vadeli ve içi dolu olmayan yükselişlerin karşısında olmuştur ve bu durum hala da geçerlidir. Her zaman aldatmaca peşinde koşan ve en son döngüden elde edilecek kazançları amaçlayan bir platform olmak yerine; hareket eden, iş yapan, sistematik ve sabırlı kişiler olduk.

  Cardano ağındaki protokollerin internet kadar yaygın olacağına ve milyarlarca insan tarafından kullanılacağına inanıyorum. Adaptasyon haftalar değil, on yıllar alacaktır. Ancak bu geçici bir ‘MEM’ olmayacaktır. Bu noktada her zaman en önemli şey, oyunu uzun süre oynayabilmektir.”

  Platform Eğitim Alanında da Büyümek İstiyor

  Finansal alanlarda gelişmeyi amaçlayan Cardano platformu, öte yandan eğitim sistemini de kapsayan bir şekilde büyümeyi hedefliyor. 2021 yılının başlarında Input Output Hong Kong (IOHK) şirketi, Etiyopya hükümeti ile bir eğitim performansı izleme sistemi oluşturmak adına bir anlaşma imzalamıştı. Sonbahar döneminde bir kez daha uzun bir Afrika turuna çıkan Hoskinson, yeni anlaşmalarla bu alandaki planlarını da hayata geçirmek istediklerini bir kez daha gösterdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle