Kripto Para

Ripple yeni ortaklığı ile gündemde

  Son dönemlerde SEC ile yaşadığı dava süreci nedeni ile sürekli gündemde yer alan blockchain devi şirket Ripple, yeni ortaklığını duyurdu. Resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Ripple, Novatti Group ile işbirliği yapacağını açıkladı. Novatti Group Ripple’ın ödeme ağına katılacak.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile davalık olan blockchain devi şirket Ripple, yeni bir işbirliği ile gündeme geldi. Uzun zamandır dava ile gündeme gelen şirket yeni ortaklıklar için çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin en çok kullanılan ödeme hizmetleri arasında yer alan ODL, birçok kurumsaldan ilgi görüyor. Bu kurumsallar arasına şimdi de Novatti Group katıldı.

  Ripple şirketinin RippleNet isimli ödeme ağı müşterilerine ODL isimli bir ürün sunuyor. Yurt dışı ödemelerinde XRP kullanımını mümkün kılan ODL ile düşük maliyetli ve anında gönderim yapma seçeneği sunuyor. Transfer hızı ve maliyeti nedeni ile kurumsallar tarafından tercih edilen ürün özellikle dava sürecinde Ripple şirketinin elini güçlendirdi. Bu hizmeti kullanan şirketlerden biri de artık Novatti Group olacak.

  Novatti Group Ripple’ın ODL hizmetinden faydalanacak

  Ripple şirketinin küresel ödeme ağına katılan Novatti Group, artık RippleNet’in ODL isimli ürünü ile yurt dışı ödeme işlemlerinde XRP kullanabilecek. XRP ile anında ödeme gerçekleştirebilecek olan dev şirket, düşük maliyetlerle yurt dışı transferlerinde kar etmiş olacak. Novatti şirketi bu işbirliği ile Filipinler ve Avustralya arasındaki transfer işlemlerini kolaylaştırmayı hedefliyor. Filipinlere ait olan iRemit aracılığı ile yapılacak transfer şirket için oldukça önemli. Bunun nedeni ise Filipinlerin en çok para transferi gerçekleştirilen 3. ülke olması.

  Ripple şirketinin yeni anlaşması kripto sektöründe normal karşılandı. Şirket ODL isimli ürün ile kurumsalların ilgi odağında yer alıyor.

  Ripple dava sürecine rağmen yeni ortaklıklar kuruyor

  Ripple şirketinin Novatti ile sağladığı anlaşma dava süreci açısından da olumlu bir gelişme. Şirket SEC ile olan davasında yeni zaferler elde ederken, özellikle yurt dışı merkezli anlaşmalarını da arttırıyor. Novatti ile yapılan anlaşma bu açıdan Ripple için de büyük öneme sahip.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle