Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 27 Mart 2021

  Kripto para piyasasında pozitif görünümün devam ettiği 27 Mart Cumartesi gününde önde gelen kripto para birimlerinde yükselişler dikkat çekti. Bitcoin fiyatında yaşanan sert düzeltmeden sonra yeniden yükseliş trendini başlatması bekleniyor. Altcoin yatırımcılarının tercih ettiği popüler kripto para birimlerinde de fiyat artışları görülüyor. 

  Günün en önemli kripto para gelişmeleri ve fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD’de kripto para sektörüne olumlu bakış açısına sahip olan eyaletlerden Kentucky Valisi, kripto para birimi madenciliği teşvik paketini onayladığını açıkladı. Kentucky Valisi Andy Beshear, halka açık Bitcoin madencilik şirketlerinin faaliyetlerini artırmaya devam etmesini desteklediğini duyurdu

  Mastercard’ın CEO’su Ajay Banga yaptığı açıklamada, dijital merkez bankası paralarını (CBDC) ilginç bulduğunu ancak Bitcoin’i hiç ilgi çekici görmediğini söyledi. ABD’nin en büyük yatırım fonlarından Soros Fund Management CIO'su Dawn Fitzpatrick, Bitcoin popülerliğinin artmasında dolardaki enflason beklentilerinin etkili olduğunu belirtti. Fitzpatrick, Bitcoin’i ilginç bulduklarını ve bunun için bazı altyapı çalışmaları ile yatırımlar yaptıklarını açıkladı. Kripto para veri analiz şirketi Glassnode verilerine göre kripto para borsalarındaki Bitcoin’lere kurumsal ilginin devam ettiği tespit edildi. Tüm bu gelişmelerle birlikte BTC fiyatındaki yükseliş hareketi devam etti.

  Altcoin piyasasında ise Sushiswap kripto para borsasında marjin işlemlerinin açıldığı duyurusu etkili oldu. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği isimlerden Anthony Pompliano ise Elon Musk’ın Dogecoin’e neden ilgi duyduğunu açıkladı. Pompliano ünlü milyarderin DOGE fiyatı üzerinde etkili olduğunu göstermek için bu tür paylaşımlar yaptığını söyledi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatında yaşanan sert düzeltmeden sonra bugünkü gelişmeler ile birlikte yüzde 2.21 oranında değer artışı görüldü. Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatı 54 bin 879 dolara kadar tırmandı.

  Altcoinlerde ise ETH, BNB, ADA ve XRP fiyatında küçük çaplı değişimler yaşandı. Piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimi içinde en fazla kazanç yüzde 19 oranıyla Filecoin (FIL) fiyatında görüldü. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle