BTC yükselişi için 2 önemli faktör

  Kripto para topluluğunun önde gelen analistlerinden Peter Brandt, yeni açıklamalarında Bitcoin yükselişi için 2 farklı noktaya dikkat çekti. Bu iki direnç noktasının ortadan kalması durumunda Bitcoin fiyatının yeniden yükselişe başlayacağını ifade etti…

  Kripto para dünyasının en popüler isimlerinden tecrübeli trader ve analist Peter Brandt, yine dikkatleri üzerine çeken bir açıklama yaptı. Deneyimli analiste göre BTC, kritik 2 faktörü ortadan kaldırmadıkça yeni bir yükseliş rallisi gerçekleştiremeyecek

  Ünlü kripto para traderının bu açıklamaları, Bitcoin destekçileri tarafından büyük ilgi gördü. Son 3 haftadır 30 bin dolar ile 40 bin dolar seviyelerinin arasına sıkışıp kalan BTC fiyatındaki belirsizlik artık can sıkıcı olmaya başladı. Bitcoin boğalarının son dönemde piyasayı kontrol etmediklerini ifade eden Peter Brandt yükselişi getirecek faktörleri vurguladı.

  Bitcoin Fiyatında İki Önemli Direnç 

  Lider kripto para biriminin grafiğini yorumlayan Peter Brandt, BTC’nin 35 bin dolar ve 40 bin dolar seviyelerinde iki önemli dirençle karşılaştığını söyledi: “Fiyat şimdilik aralıktan çıkamadı. İşlem aralığının alt bölümünde üst üste 23 gün geçirdi. Dizlerinin üzerinden inesiye kadar yükseliş yok. BTC boğalarının piyasanın daha fazla düşmesini önlemek için bir hamle yapması gerekiyor.”

  Popüler analist, iki ay önce baş ve omuz formasyonu oluştuğunda BTC formasyonun boyun çizgisini kırınca yaklaşık yüzde 30 oranında düştüğünü hatırlattı. Trader, baş ve omuz formasyonunu düşüş sinyali olarak yorumları ve BTC yükseliş trendinin artık tersine döndüğünü ifade etti: “Mayıs ortasında tamamlanan BTC’deki H ve S tepesi hedefine ulaştı.”

  Dogecoin Grafiğini De Yorumladı

  Ünlü kripto para traderı Bitcoin dışında ayrıca Dogecoin’in fiyat hareketini de yakından izliyor. Deneyimli analist, DOGE için de bir baş ve omuz formasyonu oluştuğunu belirterek fiyatta düşüş ihtimaline karşı uyardı. Ancak teknik alım satım kalıpları genellikle başarısız olduğu için DOGE trend dönüşünün gerçekleşmeyebileceğini açıkladı: 

  “Bir kalıbın, tamamlanana kadar kalıp olmadığı her zaman belirtilmelidir. O noktada, tamamlanmış bir kalıp birkaç şey yapabilir: 1. Başarısız olur ve tersi yönde gerçek hareket sergiler. 2. Şekli değişir ve herkesi yıpratır. 3. İşaret ettikleri gerçekleşir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle