JP Morgan analistlerinden Bitcoin yatırımcılarına uyarı

  ABD merkezli dev yatırım bankası JP Morgan Chase analistleri, Bitcoin fiyatındaki düşüşün hala bitmemiş olabileceğini söyledi. BTC yatırımcılarına önemli uyarılarda bulunan uzmanlar, borsalardaki hareketliliğe dikkat çekti…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı, Elon Musk ile Çin hükümeti’nin etkisiyle geride kalan haftada 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Bunun üzerine dikkat çekici bir yükseliş hareketine başlayan Bitcoin fiyatının geleceği merak konusu olmaya devam ediyor. BTC hakkında tahminlerde bulunanlar arasında JP Morgan Chase analistleri de yer aldı.

  Bitcoin fiyatı bu sene tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaşmasına rağmen, son dönemde bu rekorundan uzak bir performans sergiliyor. Neredeyse ATH seviyesinin yarısı kadar fiyattan işlem gören Bitcoin fiyatında yükseliş sinyalleri görülse de uzmanlar yatırımcıları uyarıyor. 

  Bitcoin Borsalarında Kapitülasyon Süreci

  Geçtiğimiz hafta sadece 24 saat içinde yüzde 30 oranında değer kaybı yaşamasıyla piyasada büyük çaplı korku ve endişeye neden olan Bitcoin fiyatı yakından takip ediliyor. BTC için artçı düşüşlerin gelebileceğini belirten JP Morgan Chase analistleri, kripto para yatırımcılarını bu konuda uyardı. 

  Analistler, Bitcoin fiyatında henüz bir kapitülasyon yaşandığını söylemek için yeterince veriye sahip olmadıklarını belirtti. Yatırım fonlarında ve vadeli Bitcoin işlemlerinde yeni alıcı sayısında azalmalar yaşandığına dikkat çeken JP Morgan Chase, Bitcoin borsalarındaki hareketlere dikkat çekti

  Bitcoin’de Yeni Fiyat Düşüşleri Gelebilir

  JP Morgan Chase analistleri, lider kripto para biriminin fiyatı hakkında yeni düşüş hareketlerinin görülebileceğini şu şekilde ifade etti: “Yatırım fonlarındaki hareketliliğe bakıldığında piyasada hala kayda değer bir risk azaltma riski bulunduğu görülüyor. Bu yüzden Bitcoin’deki aşağı yönlü trendin bittiğini söylemek için çok erken.”

  Çin hükümetinin, Bitcoin madenciliğine ve kripto para işlemlerine karşı sıkı önlemler alınacağına dair yaptığı açıklama, kripto para piyasasını derinden sarstı. Huobi ve OKEx gibi Çin pazarında aktif olan dev kripto para borsaları, yerli müşterileri için bazı kripto para işlemlerini kısıtlamaya başladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle