MicroStrategy’nin son hamlesine sert eleştiri!

  Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine karşı olumsuz tutumu ile ünlenen Peter Schiff, yine dikkatleri üzerine çeken açıklamalarda bulundu. Dev iş zekası şirketi MicroStrategy’nin son BTC alım hamlesini eleştiren Sciff, sert açıklamalar yaptı…

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, yatırımcılar kurumsal kanattan gelecek Bitcoin yatırımlarına büyük önem veriyor. Sektörün en popüler ve en büyük Bitcoin yatırımcılarından olan dev iş zekası şirketi MicroStrategy, daha fazla BTC satın alabilmek için planlar yapıyor.

  Kripto paraların ana akımda yer almaya başlamasından bu yana Bitcoin’e karşı olumsuz tutumunu değiştirmeyen Peter Schiff yine gündeme geldi. MicroStrategy şirketinin Bitcoin alım hamlelerini hedef alan kripto para karşıtı ünlü isim, dikkat çekici ifadeler kullandı. Geçtiğimiz yılın ağustos ayından bu yana belirli aralıklarla Bitcoin yatırımlarına devam eden MicroStrategy, son açıklamasında 1 milyar dolarlık hisse satışı yapabileceğini duyurmuştu. 

  MicroStrategy’nin Bitcoin Alım Hamlesini Eleştirdi

  Dev iş zekası firması, 1 milyar dolarlık hisse satışı yaparak buradan elde edeceği fonu yeniden Bitcoin almak için kullanabileceklerini açıkladı. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu hamleye Peter Schiff’ten eleştiri gecikmedi. Ünlü isim, şirketin zaten yeterince Bitcoin’e sahip olduğunu belirterek şirketin kurucusu olan Michael Saylor’a “deli” dedi. 

  İlk günden bu yana BTC karşıtı olmasıyla bilinen Peter Schiff’e göre şirketin her geçen gün daha fazla Bitcoin yatırımı yapma hamleleri son derece anlamsız görünüyor. Schiff ayrıca söz konusu BTC alımların lider kripto paranın çökmesini önlemek için yapılan çaresizce eylemler olduğuna dikkat çekti.

  Bitcoin’in Kurumsal Benimsenmesi Artıyor

  Kripto para piyasasında kurumsal aktörlerin sayısı her geçen gün artarken, bunların başında da ABD merkezli iş zekası firması MicroStrategy geliyor. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, önümüzdeki dönemde daha fazla Bitcoin satın almak istediklerini açıklamıştı. Bu tutumu eleştiren Peter Schiff, yine dev şirketin yöneticisi ile karşı karşıya geldi. Schiff, yatırımcıların Bitcoin’e yönelmesini olumlu bulmadığını sık sık dike getirmişti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle