Kripto Para

Bitexen ödenmiş sermayesini 5 katına çıkardı

  Türkiye’de fintech sektöründe zirve hedefleri bulunan Bitexen Teknoloji A.Ş., sermayesini 25 milyon TL’ye yükseltti. Yatırımcıların yoğun olarak tercih ettiği yerli kripto para borsaları arasında bulunan Bitexen şirketi, böylece kripto para sektöründe “en fazla ödenmiş sermayeye sahip olan şirket” unvanını kazandı.

  Yerli kripto para borsaları arasında yoğun olarak tercih edilenlerden biri olan Bitexen, İTÜ ARI Teknokent teknoloji geliştirme bölgesinde faaliyet gösteren Bitexen Teknoloji A.Ş. tarafından geliştirilmiştir. Şirket, online dijital varlık alımü-satım platformu olarak hizmet vermektedir. Şirketin kurucuları arasında Mehmet Fatih Bilgin, Murat Çelik, Ahmet Kürşat Duygulu ve Mutlu Dağdelen yer alıyor. İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı olan şirket, 5 milyon TL ödenmiş sermaye ile hizmet vermeye başlamıştır.

  Bitexen’in Hedefleri

  Türkiye’deki dijital varlık ekonomisine katkı sağlama hedefi ile faaliyet gösteren Bitexen şirketi, ödenmiş sermayesini 5 katlık bir artış ile 25 milyon TL’ye çıkarma kararı aldı. Şirket İTÜ ARI Teknokent’te 2018 yılında kuruldu. 2021 yılının ilk üç ayında Bitexen’in toplam kullanıcı sayısı 1 milyonu aştı. Bitexen Teknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cenk Erdem yatırımlarını genişletme kararı aldıklarını ifade etti. Erdem bu kararın “tüm hizmetlerin daha ileriye taşınması ve daha çok kişiye ulaşması için” alındığını vurguladı.

  Şirketin Kurduğu Ortaklıklar

  Bitexen şirketi, 2021 yılının başından bu yana birçok ortaklık adımı attı. Şirket; Adana Demirspor, Giresunspor, Kayserispor ve Boluspor gibi futbol kulüpleri ile anlaşma sağladı. Ayrıca Bitexen bu kulüpler için taraftar token’ı geliştirmeye de başladı. Öte yandan şirketin ortaklık kurduğu Adana Demirspor ve Giresunspor, Pazar günü Süper Lig’e yükselme başarısı gösterdi. Bu durum, Bitexen’in de kitlesini genişletmede etkisini gösterebilir. Bir diğer yandan borsa kullanıcıları adına bir “sadakat projesi” olarak geliştirilmiş olan EXEN Coin’e de Bitexen üzerinden ulaşılabiliyor.

  Bitexen’in Daha Önce Sağladığı İş Birlikleri

  Atılan ortaklık adımlarının yanı sıra Bitexen, geçtiğimiz dönemlerde küresel denetleme şirketi Coinfirm ile iş birliği kurdu. Bu iş birliği kara para aklamayı önleme (AML) kapsamında gerçekleştirildi. Şirket daha öncesinde Kaspersky ile de altyapı çalışmaları kapsamında iş birliği kurmuştu. Bu iş birliği ile borsa platformunun güvenliği test edilmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle