Kripto Para

Kayserispor ve Bitexen, KYSR Coin için el sıkıştı

  Kayserispor ve Bitexen Teknoloji arasında yeni bir ortaklık kuruldu. Taraflar, İstanbul’da Kayserispor Coin (KYSR) ve mobil uygulama adına bir imza töreni gerçekleştirdi. Hem KYSR Coin hem de mobil uygulama Temmuz’da kullanıma sunulacak.

  Büyüyen kripto para sektörünün etki alanı günden güne artış göstermeye devam ediyor. Şirketlerin isimleri değişiyor olsa da kripto paralar artık hemen hemen her yerde kendisini göstermeye başladı. 2021 yılında özellikle taraftar token’larının ortaya çıkmaya başlaması ile birlikte kripto paraların yeşil sahalarda görülme oranı da arttı. Taraftar token’ları, ilgili spor kulübünün adına çıkarılan coin’lerdir. Bu coin sahipleri, ilgili web sitesi ya da mobil uygulama üzerinden kulüp kararlarında anketler ve görüşler vasıtasıyla söz sahibi olurlar.

  Kripto Paralar Yeşil Sahalarda

  Daha önce hem Türkiye’de hem de dünyanın birçok farklı noktasında taraftar token’ları ile ilgili adımlar atılmıştı. Galatasaray, Trabzonspor, Göztepe gibi birçok spor kulübü kendi taraftar token’ları için anlaşmalar yapmıştı. Şimdi ise bu kervana Bitexen Teknoloji ortaklığı ile Kayserispor da katıldı. Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ile Bitexern Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cenk Erdem, ortaklık için İstanbul’da imza töreninde bir araya geldi.

  Berna Gözbaşı’nın Açıklamaları

  Berna Gözbaşı, Kayserispor kulübünün kendi ayakları üzerinde durması ve geleceğe daha sağlam temeller atması adına yeni kaynaklar oluşturma yolunda Kayserispor Coin’i (KYSR) çok önemsediklerini dile getirdi. Berna Gözbaşı konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Bu konuda ilklerden biri olmak gurur verici. Başarılı ve güçlü Kayserispor için özveri ile çalışıyoruz. Kayserispor Coin’in iyi bir yatırım olacağına inancımız tam. Bu iş birliği için Bitexen yetkililerine teşekkür ediyorum.”

  Kemal Cenk Erdem’in Açıklamaları

  Bitexen Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cenk Erdem de imza töreninde konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

  “Süper Lig kulüplerinden Kayserispor ile böyle bir teknolojik iş birliği yapmış olmaktan mutluyuz. Taraftar coin’lerle, pandemi tedbirleri kapsamında tribüne gidemeyen ama takımının yanında olmak isteyen taraftarlar için, günümüz teknolojisini kullanarak söz hakkı sağlamış ve böylece taraftarların aidiyet bağlarını güçlendirmiş oluyoruz.”

  Bitexen Adana Demirspor’a da Sponsor Olmuştu

  Bitexen Teknoloji, daha önce de PTT 1. Lig’de iken Adana Demirspor kulübüne göğüs sponsoru olmuştu. Adana Demirspor, PTT 1. Lig’i şampiyon tamamladı ve Süper Lig’e yükseldi. Bu yıl Süper Lig’de (şimdilik) 2 kulübün Bitexen Teknoloji ile iş birliği olmuş olacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle