Bitcoin Standard Hashrate (BTCST) Nedir? Hangi Borsada?

  DeFi ya da Türkçe adıyla merkeziyetsiz finans alanının her geçen gün gelişmesi, farklı çözümlerin de endüstriye kazandırılması ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Temelde Bitcoin’i DeFi’ye getiren Bitcoin Standard Hashrate, bu alanda önemli bir konuma erişmiştir. Merkeziyetsiz teknolojiler ve geleceğin finans dünyası, ekonomisi olarak gösterilen DeFi konusunda önemli bir konuma gelmeyi başarmıştır. Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST) hakkında merak edilen proje detayları, güçlü yanları ve BTCST piyasa bilgilerine dair her şeyi yazımızdan bulabilirsiniz. 

  Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST) Coin Nedir?

  Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST), Bitcoin hashrate varlıklarını DeFi’ye getiren bir varlık protokolüdür. DeFi ticareti, ödünç verme ve alma protokollerinin üzerine inşa edilerek güçlü bir temel görevi görmek üzere tasarlanmış bir protokoldür. Dünyanın en büyük Bitcoin madencileri tarafından desteklenen önemli bir proje olarak tanımlanmaktadır. Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST), tamamen gerçek Bitcoin madencilik gücü ile teminatlandırılmış bir tokendır. 

  Bitcoin Standard Hashrate (BTCST) Projesi ve Whitepaper

  Bitcoin Standard Hashrate Token, proje hedeflerini ve teknik altyapısını içeren whitepaper’ı ile dikkat çekmektedir. BTCST’nin temel hedefi ve ortaya çıkışında, likiditeyi Bitcoin’in madencilik piyasasına bağlamaktır. Kullanıcıların düşük bir maliyetle madencilik ödüllerine ve her boyutta hash gücüne maruz kalmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Uygulamanın temel nihai hedefine bakıldığında ise madencilik güç piyasalarının likiditesini ve verimliliğinin arttırılmasıdır. Projenin öne çıkan bu tür özellikleri teknik açıdan ne kadar benzersiz bir yapıda olduğunun da bir göstergesi olarak ilgi çekici hale gelmesini sağlamaktadır. 

  ‘’DeFi’ye Bitcoin getiriyor’’ mottosu ile yola çıkan proje, BTCST ile Bitcoin hashrate varlıklarını merkeziyetsiz finans (DeFi)’ye getiren bir varlık protokolü olarak çalışmaktadır. Diğer DeFi protokollerinin üzerine inşa edilerek güçlü bir temel görevi görme özelliğine sahiptir. Teknik açıdan incelendiğinde BTCST, piyasa katılımcılarının her boyutta ve herhangi bir zamanda madencilik riskine kolay bir şekilde giriş çıkmaları için hashrate varlıkların döviz düzeyinde likidite getirmektedir. Döviz dereceli likidite yöntemini benimseyerek önemli bir eksikliğin çözümünde de beklentileri karşılamaktadır. Yönetim tarafında ise DAO olarak şeffaf bir yönetim benimsemiştir. 

  Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST) projesinin teknik açıdan merak edilen tüm detaylarına ve projenin amacı ve hedeflerine dair unsurlara: https://www.btcst.finance/ resmi bağlantı adresini kullanarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.  

  BTCST Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST) projesinin arkasında Standard Hashrate Group bulunmaktadır. 2021 Şubat ayı itibariyle Bitcoin’in (BTC) küresel hash gücünün yüzde 12’lik kısmı toplu olarak temsil eden endüstriyel ölçekli Bitcoin madencileri tarafından ortaya çıkarılmıştır. Dünyanın önde gelen en büyük Bitcoin madencileri tarafından desteklenmektedir. İş ortakları arasında ise Binance, Math Wallet, SafePal, Token Pocket, Genesis Mining gibi önemli kurumlar yer almaktadır. Bunun dışında yönetim konusunda DAO odaklı olarak faaliyet göstermektedir. 

  Bitcoin Standard Hashrate (BTCST) Kullanım Alanları Neler?

  BTCST’nin amacı temelde likiditenin Bitcoin madencilik piyasasına bağlanmasıdır. Bu amaçla kullanılmaktadır. Kullanıcıların düşük bir maliyetle madencilik ödüllerine ve her boyutta hash gücüne maruz kalmalarını sağlamak için kullanılmaktadır. Madencilik güç piyasalarının likiditesini ve verimliliğini artırması için birçok işlevsel özellikle kullanılabilir. Öte yandan Bitcoin Standard Hashrate Token platformun yerel para birimi olarak kullanılabilir.  

  Bitcoin Standard Hashrate Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Bitcoin Standard Hashrate Token birçok yönden sektöre yenilik kazandıran ve benzersiz yapı sunan projeler arasında yer almaktadır. Projenin amacı olan likiditeyi Bitcoin madencilik piyasasına bağlama işlemlerinin kolaylaştırılmasına yönelik sunduğu teknik altyapısı bu benzersiz özelliklerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Projenin benzersiz yapıda sunduğu birçok yenilik aynı zamanda avantaj olarak da değerlendirilebilir. 

  Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST) projesini benzerlerinden ayıran temel özellikler ve projenin benzersiz bazı özellikleri ise kısaca şunlardır:

  • Gerçek Bitcoin madencilik gücü ile teminatlandırılmıştır. 
  • Stake ederek sahiplerinin madencilik gücüne karşılık gelen günlük Bitcoin katkıları alabilmeleri sağlanır. 
  • BEP – 20 standardına dayalıdır. 
  • Kullanıcı ödüllerinin hesaplanması için her saat kullanıcı bakiyelerinin ve toplam havuz bakiyelerinin anlık görüntüler alınmaktadır. 
  • Binance Akıllı Zincirinde dağıtılan bulut madenciliği platformudur. Merkezi olmayan bir uygulama tarafından yürütülen günlük ödemeler sunmaktadır.  

  Güncel BTCST Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 BTCST fiyatı %btc-standard-hashrate-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %btc-standard-hashrate-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin Standard Hashrate 24 saatte %btc-standard-hashrate-token+yuzde%.

  Bitcoin Standard Hashrate (BTCST) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST), avantajları kadar dezavantajları ile de değerlendirilmelidir. Yatırım amaçlı işlem gerçekleştirecek kişilerin bu tür güçlü ve zayıf yönleri değerlendirerek daha güvenli bir pozisyon yaratmaları mümkündür. Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST) projesinin avantajlarından bazıları kısaca şunlardır:

  • BTCST, sadece uygun madenciler Bitcoin Hash oranını standartlaştırmayı ve tokenleştirmeyi seçtiğinde verilmektedir. 
  • BTCST, kullanıcıların DeFi ekosisteminin içinden Bitcoin madenciliği yapmasına izin vermektedir. 
  • Likiditeyi Bitcoin madencilik piyasasına bağlamayı hedeflemektedir.

  Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST) dezavantajları ise kısaca şöyle:

  • BTCST, piyasalarda yaşanan belirsizlik sonrasında riskli grafik izlemektedir. 
  • Olası güvenlik açıkları nedeniyle kayıplar yaşanmasına neden olabilir.  

  Bitcoin Standard Hashrate (BTCST) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST) listeleyen günümüzde birçok borsa mevcuttur. İşlem hacmi ve piyasa değeri ile öne çıkan bu borsalardan kullanıcıların işlem gerçekleştirmeleri mümkündür. Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST) satın almak isteyenler için BTCST listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance 
  • Gate.io
  • PancakeSwap 
  • Pionex
  • Hotcoin Global 

  Bitcoin Standard Hashrate (BTCST) Coin Piyasa Bilgileri

  BTCST, Aralık 2020’de Binance Smart Chain (BSC) üzerinde piyasa sürülmüştür. BTC hash oranı ile teminat altına alınmıştır. Her token 0,1 TH/s Bitcoin madencilik gücünü temsil etmektedir. Madenciler bu sayede yeni basılan BTCST karşılığında hesaplama güçlerini platforma katkıda bulunabilmektedir. Piyasa çıktığı tarihte 1 milyon tokenlık bir başlangıç arzı başlatmıştır. Maksimum 15 milyon arza sahiptir. 

  Nisan 2021’de ise 92.75 dolar seviyesine çıkarak tüm zamanların en yüksek değerini görmüştür. Kısa süre içinde ise 4.58 dolar ile Haziran 2022’de en düşük seviyesini görmüştür. Fiyat oynaklıkları nedeniyle yatırımların işlem öncesinde güncel verilere göre işlem gerçekleştirmeleri çok daha güvenli olacaktır. 

  Bitcoin Standard Hashrate (BTCST) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST) satın almak isteyenler şu adımları takip ederek kolay işlem yapılabilmektedir:

  • 1. Adım: BTCST listeleyen güvenli bir borsaya erişim sağlanır. 
  • 2. Adım: Kayıt sayfasına giriş yapılarak kayıt adımları tamamlanır. 
  • 3. Adım: Kimlik doğrulama ve aktivasyon süreci tamamlanır. 
  • 4. Adım: Borsa hesabına para yatırma işlemi gerçekleştirilir. 
  • 5. Adım: USDT, WBNB, BTC, ETH, BUSD gibi çiftler ile alım emri verilir. 
  • 6. Adım: Alım sonrası uygun zamana kadar güvenli hesaplarda saklanır.  

  Özet Olarak

  Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST), madencilik piyasasına likiditeyi getirmeyi hedeflemektedir. Kısaca DeFi’ye Bitcoin getirmek olarak tanımlanan bu misyonu gelecek vaat etmesine ve önemli bir konuma yükselmesini sağlamıştır. Güçlü destekçiler elde etmesinde önemli bir unsur olarak değerlendirilmektedir. Mevcut görünümde ise piyasalardaki belirsizlik hali nedeniyle risk teşkil etmektedir. Bu risklere karşı önlem alınarak işlem yapılabilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle