Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 9 Kasım 2023

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) liderliğinde başlayan yükseliş hareketi altcoinleri de coşturmaya yetti. Kripto para yatırımcıları, bir sonraki hamleyi öngörebilmek için son dakika gelişmelerine odaklandı.

  9 Kasım 2023 Perşembe günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Asya piyasalarının işlem saatinde BTC’nin yükselişe geçmesi gün içinde yüzde 4’ün üzerinde değer kazanmasına yol açtı. Uzmanlar, bu rallinin arkasında spot BTC ETF başvurularının muhtemel onayının etkili olduğunu belirtiyor.

  Bankacılık devi JPMorgan analistleri, kripto paralardaki son ralliyi abartılı buldu. Uzmanlar, spot BTC ETF’lerin Kanada ve Avrupa’da zaten mevcut olduğunu ve yatırımcılardan çok az ilgi gördüklerini vurguladı.

  Bitwise CIO’su Matt Hougan, spot ETF’lerin henüz fiyata yansımadığını öne sürdü: “Bu ETF’lerin doğal ve potansiyel yatırımcılarının çoğunluğu bunun 2025’e kadar gelmesini beklemiyor.” Hougan, altın ETF onaylandığında yaşanan 8-9 yıllık artışa dikkat çekerek benzer yükselişin BTC’de yaşanacağını öne sürdü.

  Zincir üstü veri analiz şirketi Santiment, MATIC fiyatının son 3 haftada yüzde 54 artmasında balina alımlarının etkili olduğunu söyledi. Uzmanlar, 0,9 dolardaki kritik seviyenin aşılması halinde bu seviyeden yüzde 15 daha artış bekliyor.

  Ünlü analist Michael van de Poppe BTC’de boğa piyasasının ilk aşamasına geçildiğini söyledi. Uzmana göre, BTC önce Kasım 2022’de ayı piyasasından çıktı, ardından 1 yıllık birikim sürecini tamamlayarak artık yükseliş dönemine başladı.

  Grayscale’ın Bitcoin tröst ürünü GBTC’nin spot Bitcoin ETF’ine dönüştürülmesine ilişkin başvuru değerlendirmeye alındı. Haberin ardından Coinglass verilerine göre son 24 saatte 130,49 milyon doları short pozisyon likidite oldu.

  Batık kripto para borsası FTX’in yeniden başlatılacağı iddiaları FTT token fiyatına olumlu yansıdı. Borsanın yerel kripto parası, son 2 günde yüzde 100 artışla değerini 2’ye katladı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC ve altcoinlerdeki hızlı yükseliş, kripto para piyasasının toplam değerini arttırmaya devam ediyor. Yatırımcıları memnun eden güncel verilere göre BTC %bitcoin+usd% dolardan, altcoinler ise şu fiyatlardan işlem görüyor:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle