Kripto Para

ADA coin yeni güncellemesi: DeFi sektöründe bir devrim!

  Kripto para piyasasında en popüler altcoin projelerinden biri olan Cardano (ADA) için önemli gelişmeler sonuçlanıyor. Cardano ağının geliştirilmesi görevini üstlenen IOHK yeni bir hamleye daha imza atarak AlonzoBlue 2.0 güncellemesini duyurdu…

  Kripto para piyasasında toplam değer sıralamasına göre en büyük beşinci kripto para olan Cardano (ADA) gelişmeye devam ediyor. Cardano ağında önemli bir dönüm noktası yaşanırken, yatırımcıları heyecanlandıracak duyuru geldi. Geliştirici kurum olan IOHK tarafından yapılan duyuruda, AlonzoBlue 2.0’ın test net aşamasına geçtiği ifade edildi.

  Cardano’nun yeni ağ düğümü versiyonu AlonzoBlue 2.0’ın duyurusu, kripto para topluluğunda geniş yankı buldu. Bunun önemli bir kilometre taşı olduğunu belirten ekip, Alonzo Blue geliştiricilerini tebrik etti. Geçtiğimiz ayın son günlerinde hayata geçirilen Alonzo Blue 1.0’dan sonra hiçbir sorun yaşanmaması da ağ kullanıcılarını memnun etti.

  Alonzo Hard Forku İçin Çalışmalar Sürüyor

  İkinci versiyona güncellenen bu sürümün ardından Cardano ekibi asıl hedef olarak Alonzo hard forku’na odaklanıyor. Bu güncellemeye bir günde ulaşmak mümkün olmadığı için çalışmalar hız kesmeden sürüyor. Ekip Cardano Alonzo Hard Forku’na ulaşana kadar bu tür test ağlarının geliştirmelerine devam edeceğini açıkladı. 

  Bilindiği üzere Cardano ağının kullanıcılarının yanı sıra yatırımcılar tarafından da merakla beklenen Alonzo güncellemesi ile Cardano ağında ERC-20 dönüştürücüsü aktif olacak. Bu sayede kullanıcılar ağ üzerinde Ethereum ile Cardano arasında varlık değişimi gerçekleştirebilecek. 

  DeFi Sektöründe Devrim Yaratabilir 

  Alonzo güncellemesi sonrasında Ethereum tabanlı ERC-20 tokenleri de Cardano ağı üzerinde kullanılabilecek. Bu sayede Cardano ağında ve DeFi sektöründe büyük bir devrim yaratılacak. Yatırımcıları da şimdiden heyecanlandıran bu güncellemeye ilişkin çalışmalar geliştiriciler ve ekip tarafından aralıksız devam ettiriliyor. 

  Cardano ekibi yaz döneminde Alonzo hard forkunu hayata geçirmeyi planlıyor. Bununla birlikte Ethereum ağı temmuz ayında EIP-1559’u aktif etmeye hazırlanıyor. Altcoin yatırımcılarını bu yaz aylarında çok önemli iki büyük gelişme bekliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle