BTC ve ETH yükselir mi? İngiliz banka açıkladı

  İngiltere merkezli dev bankacılık kuruluşu Standard Chartered tarafından hazırlanan son rapor, bankanın Ethereum’a (ETH), Bitcoin’den (BTC) daha iyimser baktığını ortaya koyuyor. Banka BTC’den 3 kata kadar artış beklerken, ETH’den 10 kata kadar artış bekliyor.

  Geleneksel ekonomi piyasalarında müşterilerine çeşitli hizmetler sunan dev bankacılık kuruluşları, kripto para sektörünün ciddi oranlarda büyümesiyle bu alana yönelik adımlar atmaya başladı. Yatırımcılardan gelen taleplere kayıtsız kalamayan birçok banka, müşterilerine çeşitli alanlarda kripto para hizmetleri sunmaya başladı ya da bunun için altyapı hazırlıklarına girişti. Bu alanda varlık göstermeye başlayan İngiltere merkezli dev bankacılık kuruluşu Standard Chartered de 7 Eylül’de kripto varlıklar ile ilgili raporunu yayımladı.

  Standard Chartered Kripto Varlık Raporu Yayımladı

  Standard Chartered tarafından yayımlanan kripto varlık raporunda, bankanın Ethereum’a (ETH), Bitcoin’den (BTC) daha iyimser yaklaştığı görülüyor. Banka, kripto para piyasalarının en büyük 2 varlığı adına, her ikisi için de yükseliş bekliyor. Ancak bankanın bu iyimser beklentilerde, Ethereum’a daha iyimser yaklaştığı görülüyor. Bankanın küresel araştırma ekibine göre ETH’de daha fazla yükselme potansiyeli var ancak bankaya göre ETH’nin bunu başarması için BTC’de öngördükleri yükselişlerin de yaşanması gerekiyor.

  Banka BTC ve ETH’yi Farklı Şekillerde Tanımlıyor

  Geoffrey Kendrick’in liderliğindeki Standard Chartered küresel araştırma ekibi, Ethereum’u daha çok; borç verme, sigorta ve borsa işlemlerinin yapılabildiği “finansal piyasa” işlevi olarak değerlendiriyor. Ancak banka ekibine göre BTC daha çok bir “para birimi” olarak değerlendiriliyor. Ekip bu değerlendirmelerden yola çıkarak, ETH’nin BTC’ye göre daha fazla kullanım alanına sahip olduğunu düşünüyor. Bu nedenle Standard Chartered ekibi, ETH’nin toplam piyasa değerinde zamanla BTC’yi yakalayacağına inanıyor.

  Bankanın BTC ve ETH Fiyat Beklentileri

  Standard Chartered bankası, BTC için uzun vadede 50 bin dolar – 175 bin dolar aralığında bir fiyat öngörüsünde bulunuyor. Öte yandan banka ETH içinse 26 bin dolar – 35 bin dolar aralığında bir fiyat öngörüsünde bulunuyor. Fakat bankaya göre ETH’de öngörülen seviyelerin görülebilmesi için, önce BTC’nin 175 bin dolara ulaşması gerekiyor. Bu da bankanın BTC’den 3 kata kadar, ETH’den de 10 kata kadar artış beklediği anlamına geliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle