BTC boğa piyasasının neresindeyiz? Analistler açıkladı

  QCP Capital analistleri Bitcoin (BTC) geleceği ile ilgili raporunu güncelledi. Uzmanlar, BTC boğa piyasasının yeniden güç kazanarak halving (yarılanma) sonrasında yeni zirvelere ulaşacağını söyledi.

  Geçtiğimiz haftadan beri BTC ve altcoinlerde etkisini sürdüren satış baskısı nihayet kırılmış görünüyor. BTC fiyatındaki yükseliş, kripto para piyasası genelinde trendin yeniden yukarı yönlü olmasını sağladı. ABD Merkez Bankası’nın (FED) faizleri sabit bırakmasından sonra BTC boğaları piyasanın kontrolünü ele geçirdi.

  Son dönemde BTC’de düzeltmenin zirve seviyeden yüzde 30 civarında değer kaybına neden olacağı konuşuluyordu. Pek çok kripto para analist, BTC fiyatının yeniden yükselişe geçmeden önce 51 bin dolara kadar düşebileceğini söylemişti. Bazı analistlerin çizdiği bu karamsar tablo dağılmaya başlarken QCP analistlerinin son raporundaki iyimser tahminleri dikkat çekti.

  BTC Boğa Piyasası Henüz Bitmedi

  Analistler BTC fiyatındaki düşüşün spot BTC ETF’lerdeki girişlerin azalmasıyla alakalı olduğunu belirtirken şu açıklamayı yaptı: “BTC spot ETF girişleri 12 Mart’ta 1.045 milyon dolar ile zirveye ulaştı. Ancak o tarihten bu yana net girişler azaldı ve spot fiyatlar da düşüş yaşadı. Dün 326,2 milyon dolarlık net çıkış gördük, bu bugüne kadarki en büyük tek günlük çıkış oldu.”

  Uzmanlar BTC ETF’lerinde yaşanan çıkışların ardından fiyatın 60 bin 770 dolara kadar gerilediğine dikkat çekti. Son dönemde yaşanan sert düşüşlere rağmen BTC boğa piyasasının henüz bitmediğini vurgulayan analistlerin iyimser tahminleri yatırımcıları heyecanlandırmaya yetti. Raporda “Bizim görüşümüz boğa piyasasının henüz bitmediği yönünde” ifadelerini dikkat çekerken yatırımcılara bazı uyarılar yapıldı.

  Halving Sonrası Yeni Zirveler Bekleniyor

  Volatilitenin arttığı bu dönemde kaldıraçlı pozisyon açan yatırımcıları uyaran analistler “Bitcoin’i halving sonrası yeni zirvelere çıkaracak geniş bir likidite rotasyonunun ortasındayız. Ancak kalan kaldıraç miktarı göz önüne alındığında, kısa vadeli düzeltme şiddetli olabilir.” yorumunda bulundu. BTC fiyatı son 24 saatte yüzde 9,12 artışla 67 bin 176 dolara kadar tırmandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle