Bitcoin karşıtı Peter Schiff görüşlerini açıkladı

  Kripto para topluluğunda Bitcoin (BTC) düşmanı ve altın savunucusu olarak tanınan Peter Schiff, yeni açıklamalarıyla gündem oldu. Shiff neden BTC karşıtı olduğunu bir kez daha hatırlattı…

  Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, hem finansal piyasalarda hem de kripto para sektöründe yakından tanınan isimler arasında yer alıyor. Özellikle kripto para topluluğu onu azılı bir altın savunucusu ve Bitcoin karşıtı olarak tanımlıyor. Euro Pacific Capital CEO’su son paylaşımında neden altından daha çok BTC hakkında konuştuğu sorusuna açıklık getirdi.

  Bitcoin Hakkında Konuşmayı Seviyor

  Kripto para dünyasının tanınmış isimlerinden Peter McCormack, Schiff’in neden kripto paralar hakkında çok fazla tweet attığını sordu. Ünlü ismin özellikle son dönemde günde 8 kere Bitcoin hakkında olumsuz tweet attığı ve aynı süre içinde altın hakkında 5 kere tweet attığı tespit edildi. Schiff, Bitcoin’in daha volatil olduğunu ve Bitcoin hakkındaki saçmalıkları yok etmek istediği için bu şekilde hareket ettiğini söyledi.

  Ünlü isim Bitcoin’in altınla alakalı tweet atmaktan daha eğlenceli olduğunu söyleyerek şunları aktardı: “Eğer tweetlerimi sayıyorsanız hiçbir şey yapmamanız lazım. Bitcoin hakkında attığım tweetler, altından daha volatil olmasında yatıyor. Twitter’da Bitcoin hakkında çok fazla saçmalık var ve onları yok etmek istiyorum. Son olarak, çok daha eğlenceli.”

  BTC Düzeltmesi Gündemindeydi

  Kripto para sektörünü büyük bir endişeye sevk eden büyük düzeltme hareketi hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulunan Schiff, Bitcoin geri çekilmelerinin sıkıntılı olduğunu söyledi. Bu açıklamaları ile kripto para topluluğu tarafından bir kez daha sert eleştiri oklarının hedefi olan Schiff dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. 

  Euro Pacific Capital CEO’su, son olarak Bitcoin’de görülen fiyat düşüşlerini, yüksek fiyatlarda volatilitenin devam ettiğini gösterdiği şeklinde yorumladı. Schiff ayrıca bugün, Elon Musk’la da Bitcoin sürtüşmesi yaşamasıyla da kripto para topluluğunun gündemine oturmayı başardı. Bitcoin destekçisi olarak bilinen Elon Musk, Schiff’in atmış olduğu BTC hakkındaki olumsuz paylaşımlara alaycı cevaplar vermesi ile bir kez daha kripto para topluluğunda kahraman olmayı başardı.

  Gelen bilgilere göre Türk Lirası cinsinden BTC fiyatı 1 Bitcoin %bitcoin+try% TL. Amerikan Doları cinsinden güncel BTC fiyatı 1 Bitcoin %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son 24 saatte BTC fiyatı %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle