Kripto Para

BTC’nin ahı tuttu! Peter Schiff’in bankası tasfiyede!

  Bitcoin düşmanı Peter Schiff’in başı dertte! Geçtiğimiz günlerde düzenleyicilerin baskısı ile bankasında iflas kararı alan Peter Schiff, tasfiye şoku yaşıyor. Bitcoin destekçilerinin adeta içini soğutan bu karar sonrası ise Schiff, süreçle ilgili medyayı suçlamakla yetindi.

  Son günlerde kripto para endüstrisi ile ilişkili iflaslar gündemi epey meşgul ederken, bugün gelen bir tasfiye haberi kripto endüstrisinde yüzleri güldürdü! Bitcoin karşıtı olan ve açıklamaları ile karşıtlıktan düşmanlığa geçiş yapan Peter Schiff’in bankası tasfiye ediliyor.

  Peter Schiff’in Bankası Tasfiye Ediliyor!

  BTC düşmanı Peter Schiff, Porto Riko’da Euro Pacific International Bank’ı kurmuştu. Banka faaliyetlerine ilişkin alınan durdurma kararını takip eden 1 aylık süreç sonunda mali sıkıntılara düşen bankanın tasfiye edilmesi onaylandı!

  New York Times’ın aktardığı habere göre Schiff, bankanın tasfiye edilmesine ilişkin düzenleyici kurumlar ile birlikte çalıştı. Schiff; kripto para yatırımcıları, uyuşturucu ve diğer illegal sektörlerle ilgili bağlantısı olmadığını iddia etse de faaliyetlerin durdurulma kararı kara para aklama suçlamasına yönelik alınmıştı.

  Peter Schiff Olanlardan Medyayı Sorumlu Tutuyor

  Bankası tasfiye edilen ve tasfiye kararında düzenleyicilere uyum sağlayan Peter Schiff ise konu ile ilgili medyayı suçladı. Kara para aklama suçlamalarını reddeden Schiff, konu ile ilgili suç kanıtı bulunmadığını iddia ediyor.

  Medya mensuplarını olayların manipüle edilmesi ardındaki güç olarak belirten Schiff, her ne kadar kanıt bulunmadığını iddia etse de iddiaları bir karşılık bulmadı. Bugün paylaşılan son haberle birlikte BTC karşıtı Schiff’e ait olan Euro Pacific International Bank’ın tasfiye kararı alındı.

  Kripto Yatırımcıları Schiff’ten Nefret Ediyor!

  Kripto endüstrisinin destekleyeni olduğu kadar eleştiren pek çok isim de bulunuyor. Çok sayıda Bitcoin ve kripto para karşıtı olmasına karşın topluluğun nefret ettiği sayılı isimler arasında Peter Schiff yer alıyor.

  Özellikle Bitcoin’in zor günler yaşadığı dönemde anket düzenleyen ve 10 bin dolar fiyat hedefi veren Schiff, kripto endüstrisinde kötü bir sicile sahip. 30 bin dolar altında Bitcoin’de ışıkların söneceğini iddia eden isim, bu tavırları ile sektörün en çok nefret ettiği isim olmayı başardı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle