Altcoinler tarih yazmaya hazırlanıyor

  Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kripto para birimleri tüm zamanların en yüksek seviyelerini görme yolunda ilerliyor. Ancak popüler analist, bu süreçte altcoin piyasasında da büyük bir yükselişin yakın olduğunu belirtiyor.

  Kripto para topluluğunun ve yatırımcıların yakından takip ettiği analistlerden Rekt Capital, son paylaşımında altcoin piyasasına dair önemli açıklamalarda bulundu. Kişisel Youtube kanalı üzerinden video yayınlayarak kripto para piyasası hakkında görüşlerini belirten analist, altcoin yükselişine dikkat çekti. Rekt Capital’e göre altcoin piyasası tarih yazmak üzere hazırlanıyor. 

  Kripto para dünyasında 2014 yılından bu yana altcoin piyasasını yakından inceleyen ve analizler yapan Rekt Capital’in görüşleri büyük bir ilgi topluyor. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analist, son paylaşımında altcoin piyasasının toplam değerini hesaba katarak tahminlerde bulundu. 

  Altcoinler Tarih Yazmaya Başladı

  Popüler analist 2017 ve 2018 yılları arasında altcoin piyasasında yaşanan ivmeli yükselişin bir benzeri için hazır konuma geçildiğini söyledi. Rekt Capital bu yılın bahar aylarından itibaren altcoin piyasasında ivmeli yükselişin bir kez daha görülebileceğini düşünüyor. Altcoin yükselişinin başladığını söyleyen analist, her gün yeni bir rekor haberinin geleceğini belirtti.

  Analizinde 2014 yılından 2017 yılına kadar toplam altcoin piyasasında değerinin yatay şekilde ilerlediğini tespit etti. Rekt Capital bu süreçte aniden altcoin piyasa değerinin yükselmeye geçtiğine dikkat çekerek 392 gün boyunca yükseldiğini kaydetti. Altcoin uzmanı, bu sene de benzer bir altcoin mevsiminin başladığını söylüyor. 

  Altcoinler Peş Peşe Rekor Kıracak

  Analist, altcoin piyasasında net bir şekilde görülmeye başlanan değer artışının kripto para projelerinin fiyatlarına büyük yükseliş olarak yansıyacağını düşünüyor. Dallas Mavericks'in ortağı milyarder Mark Cuban, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve NFT'lerin (non-fungible token) büyümesine dikkat çekmişti. Mark Cuban da altcoin mevsiminin başladığını düşünen isimler arasında yer alıyor.

  Mark Cuban, altcoin piyasasında aktif edilen akıllı sözleşmeleri ve merkeziyetsiz yapıları sayesinde sorumlu kimse olmadan yönetilme avantajlarının piyasada ezberlerin bozulduğunu söyledi. Rekt Capital isimli analist, kripto para piyasasında dolaşan paranın hareketini özetleyerek Bitcoin’den altcoinlere muazzam bir geçiş olduğunu söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle