Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 9 Eylül 2021

  Kripto para piyasasındaki sert düzeltmenin yaraları sarılmaya devam ediyor. Altcoin piyasasında son dönemde yükseliş hareketleri hızlanırken Bitcoin fiyatı da toparlanmaya başladı.

  9 Eylül 2021 Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Ukrayna Parlamentosu kripto para borsalarını düzenleyen yasayı kabul etti ve regülasyonlar konusunda örnek bir adım attı. Ukrayna Parlamentosu, ülkede faaliyet gösteren yabancı ve yerli kripto para borsalarını düzenleyen yasayı kabul etti. Ukraynalı yetkililer, kripto para sektörünün yasallaşması sayesinde ülkenin çıkarlarına uyacağını söyledi. 

  Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in Türkiye ayağı Binance TR, şirketin banka hesaplarının boş olduğu iddiasını yalanladı. Binance Türkiye hesabına aktardığı 240.000 doların 4 dakika içinde buharlaştığını iddia eden Beşir Baran isimli şahıs borsaya karşı dava açmıştı. 

  Öte yandan dev kripto para borsası Binance, kısa bir süre için Cardano sahiplerinin para yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak durduracağını açıkladı. Cardano’nun yaklaşmakta olan ve çok beklenen Alonzo güncellemesini destekleyeceğini duyuran borsa, ADA yatırma ve çekme işlemlerini dondurdu.

  İtalya’nın en köklü futbol kulüplerinden INTER taraftar token'ı yarın Chiliz platformunda satışa sunulacak. Socios platformundan 10 Eylül Cuma günü TSİ 14.00’da başlayacak olan ilk arz yaklaşık iki saat boyunca sürecek ve her kullanıcı maksimum 100 euro değerinde INTER token alabilecek.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 2.52 oranında değer artışı görülürken yine 47 bin dolar seviyesinin üzerine çıkıldı. Altcoinlerde ise toparlanma daha hızlı şekilde kendini gösterdi. ETH, BNB, XRP ve DOGE fiyatındaki yükseliş yüzde 5’i geçemedi fakat ADA coin yüzde 10’a yakın yükseldi. Günün en çok kazandıran altcoin projesi ise yüzde 27 oranında artan Solana (SOL) oldu.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle