Kripto Para

Uzun vadeli BTC yatırımcıları nihayet nefes aldı!

  Kripto para piyasasında uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının pozisyonlarında önemli bir değişim yaşandı. HODL yapan BTC yatırımcılarının pozisyonu 2021 yılında ilk defa pozitif bölgeye geçti. Bu gelişmenin Bitcoin fiyatına olumlu yansıması bekleniyor…

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analistlerden William Clemente, piyasada çok çarpıcı bir değişime dikkat çekti. Kripto para veri analiz şirketi Glassnode ekibinde yer alan deneyimli analist, Bitcoin’de HODL yapan yatırımcılarının bakiyesinde radikal bir trend değişimi olduğunu vurguladı. 

  Popüler analistin açıklamalarına göre uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının aylık net pozisyon değişimini gösteren bu metrik, uzun zamandır kırmızı görünümdeydi. 2020 yılının Kasım ayından bu yana negatif bölgede seyreden bu dönem, Bitcoin’in 18 bin doları geçerek 20 bin dolarlık fiyat rekoruna göz diktiği döneme denk geliyor

  Bitcoin’de Boğa ve Ayı Sezonu Tartışması

  2019 yılında ilk defa Adamant Capital tarafından geliştirilen bu metriği bulan ekip, o dönemdeki verileri yorumlarken şu ifadeleri kullandı: “Bitcoin’in boğa piyasasına girdiği dönemlerde yüklü miktarlarda coinin nakde çevrildiğini, ayı dönemi başladığında HODL’cıların akümülasyon yapmaya başladığını görüyoruz.”

  Öte yandan net pozisyon değişiminin yeniden artıya geçmesi bazı kripto para analistleri tarafından da boğa trendi olarak yorumlandı. Uzun vadeli yatırımcıların akümilasyon yapması, kısa vadede bullish olarak değerlendirildi. Buna benzer değişimlerin 2018 yılında da yaşanmış olmasına dikkat çeken analistler de oldu.

  Bitcoin Fiyatında Belirsizlik Sürüyor

  Son dönemde piyasaya yansıyan olumlu haberlerin de etkisi ile birlikte Bitcoin fiyatındaki toparlanma hız kazandı. Yeni bir ralli başlatan BTC, hızlı yükselişiyle 40 bin dolar olarak görülen kritik seviyenin üzerine çıkmayı başardı. Ancak yoğun satış baskısı ile karşılaşan lider kripto para biriminde yükselişin devam edip etmeyeceği merak konusu oldu. BTC boğalarının 40 bin dolar barajında kalma savaşı sürerken yatırımcılar da endişeli bekleyişlerini devam ediyor. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle