Kripto Para

Maliye bakanı kripto para konusunda kaygılı!

  Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan kripto paralarla ilgili açıklamada bulundu. Son dönemlerde kripto para kullanımın en çok arttığı ülkeler arasında yer alan Türkiye’de dijital para çalışmalarının yapıldığını açıklayan Bakan Elvan konu ile ilgili kaygılarını da dile getirdi.

  Kripto para kullanımı son dönemlerde dünyanın her yerinde artmaya başladı. Kripto para piyasasına yönelik ilginin en çok arttığı ülkeler arasında Türkiye’de yer alıyor. Yapılan son araştırmalar ise Türkiye’nin Avrupa’da en çok kripto para kullanılan ülke olduğunu gösterdi. Kripto paralarla ilgi yükselişteyken açıklanan reform paketinde de dijital paralara yer verildi. Açıklanan reform paketinin ardından birçok devlet yetkilisi kripto paralarla ilgili açıklamalarda bulundu.

  Reform paketi ile gündeme gelen dijital paralarla ve Türkiye’de kullanımı her geçen gün artan kripto paralarla ilgili son olarak Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan açıklama yaptı. Bakan açıklamalarında dijital para çalışmalarının yürütülmeye devam ettiğini belirtti. Dijital para ile kripto para arasına da bir çizgi çeken Bakan Elvan, kripto para konusunda kaygıları olduğunu açıkladı.

  Türkiye kripto para konusunda kaygılı

  Ekonomik reform paketi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Elvan, pakette yer alan dijital paralarla ilgili fikirlerini de açıkladı. Bakan Elvan Türkiye’de kripto para kullanımının git gide arttığına dikkat çekerek, Bitcoin işlemlerinin incelenmesi için bir bakan yardımcısının görevlendirildiğini belirtti.

  Türkiye’de son aylarda Bitcoin ile çok ciddi işlemlerin gerçekleştirildiğini belirten Bakan Elvan bu konuda ciddi kaygıları olduğunu belirtti. Sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada kripto paralar ile ilgili kaygıların bulunduğunun da altını çizdi. Bakan Elvan kripto para işlemleri ile ilgili çalışma ve incelemelerin sürdüğünü açıkladı.

  Bakan Elvan: Dijital para ile kripto parayı karıştırmamak lazım

  Lütfi Elvan konuşmasında reform paketinde yer alan dijital para ile kripto paralar arasındaki farka da değindi. Dijital paralar ile kripto paraları birbirine karıştırmamak gerektiğini açıklayan Bakan Elvan, dijital paranın Türk Lirası’na denk geleceğini belirtti. Dijital paraların oluşturulması için TCMB görevlendirilmişti. Merkez Bankası Ar-Ge çalışmaları ile dijital para için pilot bölgeleri yakın zamanda belirleyecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle