Usta analistten fırlayabilecek altcoin tavsiyeleri

  Kripto para piyasalarında son iki gündür karışık fiyat sinyalleri görülüyor. Bitcoin’in (BTC) sert değer kayıpları, piyasayı da benzer şekilde aşağı çekti. Ancak yeni günde piyasalarda toparlanmalar görülmeye başladı. Karışık sinyallerin görüldüğü piyasalarda usta analist Nicholas Merten, yatırımcılara “fırlayabilecek altcoinler” tavsiyesi ile seslendi.

  Kripto para piyasalarında Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) adına yapmış olduğu açıklamalar piyasaların aşağı çekilmesine yol açtı. Elon Musk, enerji verimliliği ve fosil yakıtların kullanılması nedenleri ile Tesla’nın elektrikli otomobil satışlarında Bitcoin ödemelerini bir süre askıya alacağını duyurdu. Bu açıklama ile Bitcoin 47 bin dolar bandına kadar geriledi. Bitcoin’in düşüşü, piyasaları da aşağı çekti. Ancak yeni günde piyasalarda toparlanmaların başladığı da görülüyor. Karışık sinyallerin ortaya çıktığı piyasalarda usta analist Nicholas Merten, altcoin tavsiyeleri ile yatırımcılara seslendi.

  Merten’in İlk Tercihi: Uniswap (UNI)

  Nicholas Merten, “fırlayabilecek altcoinler” tavsiyesinde Ethereum’un (ETH) rallisini işaret etti. Merten’e göre ETH’nin şaşırtıcı rallisi sonrası onun işaret ettiği altcoinler ciddi yükselişler elde edecek. Usta analist söz konusu paylaşımında ilk olarak Uniswap’i (UNI) işaret etti. Merten’e göre UNI, ETH’nin hızlı yükselişinden ciddi şekilde yararlanabilecek. CoinGecko verilerine göre UNI, Mayıs ayında %9’luk bir değer kaybı yaşadı. Merten’e göre bu düşüş UNI’nin yükseliş potansiyelinden bir şey götürmedi.

  Merten’in 2. Tercihi: Unibright (UBT)

  Usta analist listesinde UNI’den sonra kurumsal Blockchain projesi olan Unibright’a (UBT) yer verdi. Merten, UBT’nin birçok kez BTC’ye karşı direnç çizgisinin korumayı başardığını hatırlattı ve onun “patlayacak gibi görünmeye” başladığını vurguladı. Analist ayrıca UBT’nin ETH karşısında da oldukça iyi performans sergilediğini, UBT/ETH paritesinde sağlam bir destek seviyesi oluştuğunu iddia etti. UBT son 1 haftalık süreçte %30 oranında değer kaybetti.

  Merten’in 3. Tercihi: Litecoin (LTC)

  Usta analist listesinde son olarak Litecoin’e (LTC) yer verdi. Merten LTC’nin Mayıs ayının ilk 10 gününde Bitcoin’e karşı %46’dan fazla değer kazandığını hatırlattı. Merten’e göre LTC’nin yukarı yönlü hareketleri hala “erken aşamalarda” bulunuyor. Analiste göre ETH ekosisteminde yer almamasına rağmen LTC, yatırımcıların izlemek isteyeceği bir oyun oynayacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle