BTC ve hisse senedi piyasası korelasyonu neye işaret ediyor?

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yükseliş sinyalleri yakarken uzmanlar piyasanın geleceğiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Son olarak FxPro kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich, BTC fiyatının önümüzdeki dönemdeki muhtemel hareketleriyle ilgili tahminde bulundu.

  BTC fiyatındaki yükseliş hareketine rağmen, düzenleyici belirsizliklerin olması yatırımcıları endişelendiriyor. Kripto para piyasasına dair değerlendirmede bulunan isimler arasına FxPro kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich de katıldı. Ünlü analist, BTC fiyatı ve hisse senedi piyasalarındaki fiyatlamalar arasındaki bağlantıya değindi.

  Kripto para birimleri ile hisse senedi piyasasının yeniden pozitif sinyaller verdiğini hatırlatan Kuptsikevich “Ancak hisse senedi piyasalarındaki fırtınaya rağmen, kripto piyasası bastırılmış durumda. Zira kripto piyasası son 24 saatte yalnızca yüzde 0,3 kayıp yaşadı.” dedi. Usta analist ayrıca Korku ve Açgözlülük Endeksi’nde de son durumu analiz etti.

  BTC ve Kripto Paralarda Oynaklık Artacak

  Endeksin korku bölgesinde yer aldığını vurgulayan Kuptsikevich, “Bu da pozitif korelasyona rağmen kripto para piyasasının birdenbire güvenli bir sığınak haline gelmediğini gösteriyor. Endeks, korkunun hisse senetlerini düşürdüğünü, açgözlülüğün ise hisse senedi değerlerini artırdığını varsayıyor.” dedi. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analistlerden Alex Kuptsikevich, piyasadaki volatilitenin artış gösterebileceği uyarısında bulundu.

  Ünlü analist, kripto paralar ile ABD hisse senetleri arasındaki korelasyonun yeniden pozitife dönmesini yorumladı. Bu süreçte endeksin korku yönünde sinyaller vermesi BTC ve kripto paralarda volatilitenin artmasına yol açabilir. Alex Kuptsikevich’e göre BTC fiyatındaki bir süredir devam eden yatay hareketin artık sonuna gelinmiş olabiliriz.

  Gözler SEC Başkanı Gary Gensler’e Çevrildi

  Lider kripto para birimi BTC fiyatı, ABD’den gelen haber akışıyla birlikte yönünü yeniden yukarıya çevirdi. BTC’de başlayan yükseliş hareketi popüler altcoin fiyatlarına da olumlu yansıdı. Kripto para topluluğu bugün SEC Başkanı Gary Gensler’in yapacağı konuşmaya odaklanacak. Kripto paraları baskı altında tutmaya çalışan Gensler, ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde mikrofon başına geçecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle