Kripto Para

Bakan yardımcısı kripto para sektörünü değerlendirdi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan katıldığı etkinlikte kripto para piyasasını ve sektörünü yorumladı. Sayan, kripto paralar için gerekli çalışmaların yetkililer tarafından sürdürüldüğünü söyledi…

  Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) tarafından gerçekleştirilen etkinliğe katılanlar arasında Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da yer aldı. Bakan yardımcısı, kripto para sektörü hakkında yaptığı değerlendirme ile dikkatleri üzerine çekti. 

  Dijitalleşme ile İlgili Regülasyonlar başlıklı özel oturumda kripto para sektörü hakkında görüşlerini dile getiren Bakan Yardımcısı Sayan, önemli açıklamalarda bulundu. Bu oturumda kripto para birimleri ve blockchain‘in dünya ekonomisine yeni bir boyut kazandırdığına dikkat çekti. Ömer Fatih Sayan, dünya genelinde kripto para kullanım oranlarını da açıkladı

  Kripto Para Kullanımı Hakkında Yorum

  Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, dünya nüfusunun yüzde 1.3’ünün kripto para kullandığını hatırlattı. Ayrıca yapılan bir çalışmaya göre bu sene ocak ayında kripto para kullanan kişilerin sayısının yüzde 15 oranında artış gösterdiğine dikkat çekti. Bakan yardımcısının yorumuna göre bu gelişmeye sebep olan unsurların başında kripto para birimleri fiyatlarında yaşanan artış geliyor. 

  Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, kripto para piyasası hakkındaki açıklamalarında da şu ifadeleri kullandı: “Kripto paraların hacminin her geçen gün yükselmesi ve kripto para sahibi olan insanların sayısındaki hızlı artış, ulusal ve uluslararası düzenleme yapma ihtiyacını da doğuruyor.”

  Kripto Para Borsaları Hakkında Çalışmalar

  Son dönemde gündeme gelen yerli kripto para borsaları hakkında çalışmaların sürdüğünü belirten Sayan konuşmasının devamında şunları söyledi: “Dünya genelinde kripto paralarla ilgili düzenleme çalışmaları devam ediyor olsa da hali hazırda tam anlamıyla gerek devletler gerekse de devletler arası işleyen kapsayıcı mevzuat bulunmuyor. Bazı ülkeler kripto paraları yasal olarak kabul ederken, bazıları da yasa dışı olarak kabul ediyor.” Ayrıca borsa, aracı kurum gibi kuruluşların görevlerini uygun bir şekilde yerine getirip getirmediklerine yönelik çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle