Bitcoin destekçisi milyarderden Elon Musk’a cevap

  Kripto para dünyasının yakından tanıdığı isimlerden milyarder Mark Cuban, Bitcoin yatırımcılarını sevindiren açıklamalarda bulundu. Kendilerinin BTC ile ödeme kabul etmeye devam edeceklerini söyleyerek Elon Musk’a yanıt verdi…

  Kripto para topluluğunun takip ettiği ünlü isimlerden Elon Musk, Bitcoin (BTC) hakkındaki son açıklamalarıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. BTC destekçisi yatırımcıların ve milyarderlerin de tepkisini toplayan Elon Musk, kısa sürede kripto para basınında en çok konuşulan isimlerden biri haline geldi. 

  Ünlü milyarderin çevreye zarar verdiği gerekçesiyle artık Tesla’da BTC ödemelerini kabul etmeyeceklerini açıklaması yeni bir tartışma konusu haline geldi. Bu haberin kripto para basınında duyulmasının ardından BTC ve önde gelen pek çok kripto para fiyatında ciddi düşüşler görüldü. Tesla CEO’su Elon Musk’ın bu paylaşımlarına tepki gösterenler arasında ise bir başka milyarder Mark Cuban yer alıyor.

  Mark Cuban’dan Bitcoin Açıklaması

  Birkaç hafta önce Bitcoin’in enerji verimliliği konusunda olumlu açıklamalar yapmasıyla gündeme gelen Elon Musk, son paylaşımında herkese büyük bir şaşkınlık yarattı. BTC’yi eleştiren açıklamasıyla gündeme gelen ünlü milyardere tepki gösteren isimler arasında Mark Cuban da yer aldı. 

  Dallas Mavericks ekibinin BTC ile ödeme almaya devam edeceğini vurgulayan Mark Cuban, Tesla CEO’suna tepki gösterdi. Mavericks ekibi olarak BTC, ETH ve DOGE ile bilet satışı yapmaya devam edeceklerini söyleyen ünlü milyarderin açıklamaları da dikkat çekti. Dallas Mavericks kulübünün sahibi BTC destekçisi Mark Cuban, Bitcoin’in altının yerini alacağını ve bunun aslında çevreye de faydalı olacağını düşünüyor.

  Kripto Paraların Enerji Tüketim Verileri

  Deseret tarafından yayınlanan bir gönderide kripto para birimlerinin gerçekte ne kadar elektrik harcadıklarına vurgu yapıldı. Bu verilere göre kripto paraların tek bir işlem için harcadıkları enerji tüketimleri XRP için 0.0079 kw, Cardano için 0.54 kw, Dogecoin için 0.12 kw şeklinde açıklandı.

  Litecoin tek bir işlem için harcadığı elektrik miktarı 18.522 kw olurken, Bitcoin Cash için 18.957 kw, Ethereum için 62.56 kw olarak ölçüldü. Lider kripto para birimi Bitcoin’in tek bir işlem için harcadığı elektrik miktarı 707 kw olarak hesaplandı

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle