Kripto Para

ABD kongre üyesinden kripto para itirafı!

  Kripto para regülasyonlarında her geçen gün yeni gelişmelerin yaşandığı ABD’de kongre üyesi Ted Budd ilginç kripto para yorumlarında bulundu. Temsilciler Meclisi üyesi, DeFi endüstrisi ve stablecoin konusunda ekonomik çekincelere sahip olduklarını dile getirdi…

  Kripto para regülasyonları son dönemde dünyanın dört bir yanında olduğu gibi ABD’de de hız kazandı. ABD Temsilciler Meclisi üyesi Ted Budd, kripto para sektörü hakkında ilginç açıklamalar yapmasıyla gündeme geldi. Budd, meclisteki bazı üyelerin, DeFi sektörü ve stablecoin’lerin ekonomik açıdan ABD’nin 11 Eylülü olmasından korktuklarını itiraf etti.

  Özellikle stablecoin ihracatçısı firmalar ile devlet yetkililerinin daha fazla iletişim halinde olması gerektiğini söyleyen Budd, bu konuda atılan adımları destekledi. Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi üyesi de olan Budd’un açıklamaları kripto para basınında geniş yankı buldu. 

  ABD’de DeFi ve Stablecoin Korkusu

  Stablecoin’lerin regülasyonları konusunda bazı meclis üyelerinin endişeli olduğunu dile getiren ABD’li kongre üyesi şunları aktardı: “Hem Temsilciler Meclisi’nde hem de Senato’da sabit coin’ler ve merkeziyetsiz finans konusu olduğunda ciddi korku yaşayan kişiler olduğunu görüyorum. Bu kripto paraların gelişmesinin ulusal egemenliğe bir tehdit olduğunu düşünüyorlar. Hatta bunun, ekonomik anlamda ABD’nin 11 Eylül’ü olabileceğini belirtenler de var. Doların istikrarsızlaşacağı yönünde korkular ve endişeler var.

  Kripto para regülasyonlarının çok önemli olduğunu sık sık dile getiren Budd şunları ekledi: “Bence bu teknolojiye açık olmalıyız. Ben felaket senaryolarına katılmıyorum. ABD’yi teknolojinin geliştiği bir ülke haline getirmeliyiz. Singapur’da, Estonya’da ya da ABD’ye düşman olabilecek herhangi bir ülkede gelişeceğine, ABD’de gelişmeli.”

  Merkeziyetsiz Finans Övgüsü

  Merkeziyetsiz finans (DeFi) şirketlerinin ülkedeki regülatörler ile nasıl uyum sağlayabileceği sorusuna da yanıt veren Ted Budd, stablecoin şirketlerine yönelik şunları söyledi: “Merkeziyetsiz finans gelişmeye gerçekten çok açık ama bir sorun olduğunda kimi arayacağınız belli değil. Devlet ile işiniz olduğunda iletişim kurmak çok zor. Dabit coin ihraççılarının bunun çözmesi gerekiyor. Devletle sürekli diyalog halinde olmalılar.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle