Kriptopara

2022 Convex Finance (CVX) Geleceği Ne Olur? 3 Tahmin

  Son dönemlerde gittikçe daha popüler hale gelmeye başlayan projeler arasında yer alan Convex Finance (CVX) ile ilgili olarak, bu rehber yazımızda “Nedir, nasıl satın alınır, geleceği ne olur? fiyat tahminleri ve beklentiler neler?” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

  Convex Finance (CVX) Coin Geleceği

  2021 yılında piyasaya sürülen Convex Finance (CVX), sabit coinlere odaklanan ve topluluk tarafından yönetilen, merkezi olmayan bir değişim protokolü olan Curve üzerine inşa edilmiş ve bir teşvik temelli DeFi projesi olarak hizmet vermektedir. Sunduğu özellikler ve son dönemlerde artırdığı popülaritesi ile yatırımcıların ilgisini çeken CVX ile ilgili olarak uzmanların gelecek adına öne çıkan görüşleri şu şekilde:

  • Merkezi olmayan bir değişim olan Curve üzerine inşa edilmiş olması, büyüyen DeFi sektörünün etkisiyle projeye katkı sağlayabilir.
  • Convex Finance projesinin iş modeli, CVX tokenları ve büyük ödüller karşılığında Curve DAO Token (CRV) sahiplerini ve likidite sağlayıcılarını Convex Finance’a yatırmaya teşvik etmektedir.
  • Projenin arkasındaki topluluğun, projenin sağladığı özellikler sayesinde büyümeye devam etmesi, CVX Coin’e yönelik talebi arttırılabilir.

  Convex Finance (CVX) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Kripto para piyasasındaki birçok projeye göre oldukça yeni bir proje olan Convex Finance, 2021 yılında piyasaya sürüldü. Merkezi olmayan bir değişim olan Curve üzerine inşa edilen Convex Finance, piyasaya sürüldükten sonra piyasa genelindeki yükseliş trendini kaçırmadı ve 2022’nin ilk gününde sert yükselişler elde etmeyi başardı. Daha önce Haziran 2021’de sert bir sıçrama gerçekleştiren CVX Coin, 1 Ocak 2022’de ATH seviyesini belirledi. Son dönemlerde ise CVX Coin, piyasa geneline uyum sağlayarak düşüş eğilimine geçti. Ancak varlık bu düşüşlere rağmen Temmuz 2021’de gördüğü en düşük seviyesinden yaklaşık 5 kat yukarıda dengesini koruyor.

  Convex Finance (CVX) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Convex Finance temel olarak 2021 yılında Curve Finance üzerine kurulmuş olan bir getiri optimizasyonu ve otomasyon protokolüdür. CVX Coin ise Convex Finance protokolünün yerel token’ıdır. CVX Coin, Convex Finance protokolü üzerinde stake etme, performans ücretlerini talep etme ve kullanıcıların yönetişim oylamalarına katılmasını sağlamaktadır. Diğer taraftan Convex Finance, kullanıcıların artırılmış CRV ve likidite madenciliği ödüllerini almalarına olanak tanımaktadır.

  Yenilikçi bir DeFi protokolü sunan Convex, temelde en az çaba ile kullanıcıların kazanç elde etmelerine de imkan sağlamaktadır. Protokol, asgari çaba ile kullanıcılar için ek getiriler ile eğri likidite sağlayıcılarını ve CRV hisselerini ödüllendirmektedir. 

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Convex Finance’in üzerine kurulduğu Curve, kullanıcıların sağladığı kripto para havuzlarının oluşturulması ile alım-satım işlemlerini kolaylaştırır. Kullanıcılar, bu işlemler dahilinde daha sonra yatırdıkları kripto varlıklar üzerinden ücret alabilir. Kullanıcılar bu işlemlerde CRV’yi kilitleme karşılığında CRV token alır. CRV sahipleri ne kadar çok varlık kilitler ve ne kadar uzun süre varlığı kilitli tutarsa, sistem yönetiminde sağladıkları getiri ve söz hakları daha fazla olur. Convex Finance ise kullanıcıları bunun yerine kendi platformu üzerinden CRV yatırmaya teşvik eder. Bu işlemler, kullanıcılara doğrudan Curve’ye giderek sağlayacaklarından çok daha yüksek verim sunarak elde edilir. Bu işlemlerde Convex Finance ile CRV yatırımlarının karşılığında kullanıcılar, platformun CVX Coin isimli yerel token’ını alır.

  Convex Finance (CVX) Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Maksimum 100 milyon arzı bulunan CVX Coin’in toplamda 88,6 milyon arzı ve dolaşımda ise Nisan 2022 itibariyle 58,1 milyon arzı bulunuyor. Son haftalarda piyasa genelinde görülen sert düşüş hareketleri karşısında piyasa trendlerine uyum sağlayan CVX Coin, buna rağmen piyasa geneline göre düşüşlerini frenlemeyi başardı. Uzmanlar, piyasa trendlerinden düşüş dönemlerinde ayrık hareket etmeyi başarabilen CVX Coin’in, gelecek dönemlerde de güçlü performanslar ortaya koyabileceğini savunuyor.

  Convex Finance Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Convex Finance, anonim bir geliştirici ekip tarafından kurulmuştur. Uzmanlar, piyasada bulunan birçok “yetersiz” coinin yanı sıra CVX Coin’in merkezi olmayan finans (DeFi) alanında etkili ve en önemli protokollerden biri olarak kabul edilen Convex Finance üzerinde olmasının, projenin güvenilirliğini artırdığını ifade etmektedir. Ancak hemen hemen tüm projelerde ve varlıklarda olduğu gibi, siber saldırı veya fiyat düşüşü gibi riskler CVX Coin ve Convex Finance platformu için de geçerlidir. Uzmanlar, projeyi “düşük riskli” olarak değerlendirmektedir.

  Convex Finance (CVX) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Proje, sunduğu artırılmış Curve staking hizmetinde, Convex’in tekliflerinin sadeliği ve tek fikirli odak noktası olması, platformu başarılı ve benzersiz yapan en önemli özellikler arasında gösteriliyor. Uzman görüşlerine göre Convex Finance’i benzersiz kılan bazı diğer özellikler ise şöyle sıralanabilir:

  • Curve’e büyük miktarda likidite sağlanmasa bile bir Curve havuzunda token’ların kilitlenmesi, uzun vadede büyük getiri sağlayabiliyor.
  • Convex platform ücretlerinden pay almak için yardımcı program token’ı olarak CVX kullanılabiliyor.
  • Convex aracılığı ile kazanılan daha fazla platform gelirleri, cvxCRV sahiplerine daha fazla değer olarak dağıtılıyor.

  Convex Finance (CVX) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Convex, kullanıcılarına pasif gelir için 4 çeşit yol sunar. Kullanıcıların Convex destekli Curve likidite havuzlarından birine likidite sağlaması halinde kullanıcılar farklı yollarda gelir elde edebilir. Sağladığı özellikler ile birlikte CVX Coin avantajları şöyle sıralanabilir:

  • Curve LP’nin CRV kazançlarından pay alma işlemlerinde Convex Finance’ta CVX stake edilebilir.
  • CVX Coin, piyasada en iyi pasif gelir sağlayan varlıklar arasındadır.
  • Curve platformunda işlem ücretleri kazanılabilir.
  • Birçok borsada listelenmektedir ve erişimi kolaydır.

  CVX Coin dezavantajları ise şöyle sıralanabilir:

  • Piyasa trendlerine uyumsuz ve ayrık hareket edebilir, bu durum olası piyasa rallilerinin kaçırılmasına neden olabilir.
  • Volatil yapısı nedeniyle yükseliş dönemlerinde ters yönlü ani kırılma yaşayabilir.

  Convex Finance (CVX) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  CVX Coin listeleyen borsalar şöyle:

  • Binance
  • Gate.io
  • KuCoin
  • Kraken
  • Huobi Global
  • Coinone
  • Bitstamp
  • Poloniex
  • Crypto.com Exchange

  Convex Finance (CVX) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Yatırımcıların pasif gelir elde edebilmeleri için en iyi platformlar arasında gösterilen Convex, kullanıcıların büyük miktarlarda likidite sağlamak yerine daha iyi ödüller almasına olanak tanımaktadır. Projenin, Curve platformuna bağlılığını genişletip işletim modelini diğer projelere genişletmesi halinde, uzmanlar projenin gücünü artırabileceğini düşünmektedir. Bu özellikleriyle birlikte CVX Coin adına 3 analist ekibinin gelecek fiyat tahminleri şöyle:

  • Price Prediction analist ekibi CVX Coin’in 2022 yılında en yüksek 30,22 dolar, 2023 yılında en yüksek 44,4 dolar, 2024 yılında en yüksek 64,64 dolar ve 2025 yılında en yüksek 96,30 dolar seviyesine ulaşacağını öngörmektedir.
  • Coin Arbitrage analist ekibi 2022 yılsonunda CVX Coin’in 28,57 dolar seviyesine ulaşacağını, önümüzdeki 3 yıl içinde en yüksek 189,98 dolar seviyesine ulaşacağını ve 2023 sonunda ise varlığın 50,85 dolar seviyesine ulaşacağını öngörmektedir.
  • Tech News Leader analist ekibi CVX Coin’in 2022 içerisinde 25,48 dolar seviyesine, 2023 içerisinde en yüksek 37,03 dolar seviyesine, 2024 yılında en yüksek 54,86 dolar seviyesine ve 2025 yılında en yüksek 78,94 dolar seviyesine ulaşacağını öngörmektedir.

  Sonuç

  Bir stablecoin borsası olan Curve Finance’in üzerine inşa edilmiş olan Convex Finance, yenilikçi bir DeFi protokolü hizmeti sunmaktadır. Convex, temel olarak en az çaba ile kullanıcılar için ek getiriler ile eğri likidite sağlayıcılarını ve CRV hisselerini ödüllendirmektedir. Pasif gelir için en iyi seçeneklerden biri olarak gösterilen CVX Coin adına uzmanlar genel olarak ilerleyen dönemlerde fiyatın yükseleceği görüşünde fikir birliği sağlamaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle