Bitcoin (BTC) fiyatı hızla yükselirken sıradaki hedefler neler?

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı 48 bin doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı. Son 24 saat içinde ciddi bir yükseliş ivmesi yakalayan Bitcoin fiyatında kısa vadede hangi seviyeler görülebilir?

  Kripto para piyasalarında en büyük işlem hacmine sahip olan kripto para birimi Bitcoin, yükselen grafiği ile yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Bitcoin fiyatı, 43 bin 800 dolar seviyesine kadar geriledikten sonra yönünü yeniden yukarıya çevirdi. Gün içinde 48 bin dolar barajını aşarak tüm zamanların rekor fiyat seviyesini tazeleyen BTC yatırımcısını sevindirdi.

  Kısa vaade güçlü bir V formasyonu çizen Bitcoin, son 24 saat içinde %8 oranında artış gösterdi. Bitcoin toparlanmasının arkasında sıralanan nedenler de kripto para yatırımcıları ve sektörü açısından merak konusu oldu. BTC fiyatı 44 bin seviyesine kadar düştüğünde ayı piyasasından çıkış yaptı. Kripto para sektörünün ünlü uzmanlarından Scott Melker’a göre Bitcoin’in teknik yapısı ayı piyasasında olmadığını gösteriyor.

  Bitcoin’de Yeni Bir Boğa Piyasası 

  Son 24 saat içinde konsolide olan Bitcoin, güncel grafiklere bakıldığında yeni bir boğa piyasasına girmiş durumda olmasıyla dikkat çekiyor. Bitcoin fiyatını yüksek seviyelere taşıyan bir başka neden de ABD’nin en eski bankası BNY Mellon’dan gelen haberler oldu. Köklü bankanın kripto para piyasasına girdiğine yönelik haberler Bitcoin fiyatında rekoru getirdi. 

  Analist Lex Moskoviski, Coinbase Premium’un 500 dolara ulaşması ve kaybetme korkusunun oluştuğunu söyledi. Kripto para borsalarından gelen son bilgilere göre stablecoinler piyasaya sürüldükçe Bitcoin’e doğru hızlı akış devam ediyor.

  Bitcoin Fiyatında Görülebilecek Seviyeler

  Kripto para uzmanları, BTC fiyatında yeni bir rekor kırılmışken, Bitcoin’in konsolidasyon sürecinin 48 bin doların üzerinde olmasına çok önem veriyor. Güncel teknik analizlere bakıldığında 48 bin dolar seviyesinde Binance ve diğer büyük kripto para borsalarında satış emrinin yığıldığı görülüyor. 

  Analistler, Bitcoin’in 48 bin dolar seviyesinin üzerinde kalıcı hareketlerin olması halinde BTC fiyatında muhtemelen 50 bin doların görüleceğini söylüyor. Uzmanlar piyasa sıfırlanmazsa, yakın vadede piyasada toplu likidasyon riski bulunduğuna da dikkat çekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle