Milyarder Cuban’ın gündeminde şimdi de ADA coin var

  Son günlerde elde ettiği değer artışları ile yeni bir ATH belirleyen Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve XRP’yi geride bırakarak piyasa değeri bakımından en büyük 4. kripto para birimi olmayı başardı. Cardano, son yükselişleri ile NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi ve milyarder yatırımcı Mark Cuban’ın da dikkatini çekti.

  Cardano (ADA), son günlerde elde ettiği değer artışları ile 2,45 dolarda tüm zamanların rekorunu kırdı. Yeni ATH belirleyerek piyasa değerini de artıran ADA, en büyük 4. kripto para birimi konuma yükseldi. Kısa süre önce Dogecoin (DOGE) elde ettiği yükselişler ile XRP’yi geride bırakarak 4. sıraya gerilemişti. ADA’nın yükselişi sırasında XRP konumunu korudu ancak DOGE 6. sıraya geriledi. 6. sıradaki DOGE’un 65,8 milyar dolarlık, 5. sıradaki XRP’nin 70,2 milyar dolarlık ve 4. sıradaki ADA’nın 70,6 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor.

  Dallas Mavericks’in sahibi ve milyarder yatırımcı Mark Cuban, 2021 yılında kripto paralara duyduğu ilgi ile popülarite kazandı. Cuban’ın özellikle de Dogecoin’e olan sevgisi ve desteği biliniyor. Zira Cuban geçtiğimiz aylarda kulüp mağazasında ürün satışlarında DOGE ile ödemeleri kabul etmeye başlamıştı. Sıkı bir DOGE destekçisi haline gelen Cuban, şimdi de yeni bir ATH belirleyen Cardano’yu odağına aldı.

  Cuban ADA’yı Kabul Etmekten “Mutluluk Duyacağını” Söyledi

  Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla ve katıldığı programlarda dile getirdikleri ile gündeme gelen Cuban, yine Twitter paylaşımları ile gündeme geldi. Cuban Twitter’da, ADA’nın faydasını sorguladı ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson’a, projeyi kendisine sunması için çağrıda bulundu. Cuban söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  ADA’yı günlük olarak nerede kullanıyorsunuz? Bugün nasıl kullanmayalım ya da kullanabilirim? Buna sahip olduğun tüm kripto paralar için cevap verebilmeliyim.”

  Cuban daha önce Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin hakkında konuşmuştu ancak ilk kez ADA hakkında konuşuyor. Cuban, kendisine gelen Dallas Maverciks’in ADA’yı kabul edip etmeyeceği sorusuna, ödeme işlemcisi BitPay’in eklenmesi halinde ADA ile satış yapmaktan “mutluluk duyacağını” dile getirdi.

  Hoskinson ADA İle Neler Yapılabileceğini Anlattı

  Paylaşımlardan sonra Hoskinson, Cuban için bir videolu paylaşımda bulundu. Cuban açıklamasında “Bu büyük bir ekosistem, karmaşık bir konu. Doge değil, kolay değil. Bu tek bir şey değil.” sözlerini dile getirdi. Ayrıca Hoskinson açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  “Bugün ADA ile ne yapabilirsiniz? Varlık ihraç edebilir, şarap satın alabilir, 50 binden fazla lokasyonda otellerde kalabilirsiniz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle