Ünlü analist BTC’yi yorumladı: 25 Haziran'a dikkat!

  Bitcoin (BTC) son dönemlerde oldukça zor virajlardan geçti ve hala da geçmeye çalışıyor. Son olarak Elon Musk’ın attığı tweet’ler ile yeniden toparlanan Bitcoin için ünlü kripto para analisti Justin Bennet “kritik” dediği bir tarihe dikkat çekti. Bennet bu tarihte çok ciddi fiyat değişikliklerinin olabileceğini öne sürdü.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemlerde çok sert düşüşler ile karşı karşıya kaldı. Mayıs ayında Bitcoin, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamalar sonrasında düşüş eğilimine girmişti. Ardından gelen farklı etkenlerle birlikte Bitcoin 30 bin dolar bandına kadar düşmüştü. Ardından bir süre 35 bin dolar etrafında mücadele veren Bitcoin, yeniden Elon Musk’ın Twitter paylaşımları ile 40 bin dolar sınırını zorlamaya başladı.

  Bu hızlı toparlanma elbette yatırımcılar için umut verici oldu. Ancak birçok analist BTC fiyatı için 45 bin doların kritik bir sınır olduğunu ifade ediyor. Haliyle birçok yatırımcının Bitcoin’den asıl beklentisi de fiyatın tekrar 45 bin dolar üzerine çıkabilmesi. Kripto para piyasalarının popüler analistlerinden Justin Bennet, yaptığı açıklamasında yatırımcıların beklediği fiyat bölgesinin, kritik bir tarihten sonra gelebileceğini öne sürdü. Bennet, işaret ettiği tarihte çok ciddi fiyat değişiklikleri yaşanabileceğini düşünüyor.

  Analist BTC Vadeli İşlem Sözleşmelerini İşaret Etti

  Justin Bennet yaptığı paylaşımlarda Bitcoin fiyatına etki eden faktörler arasında, vadeli işlem sözleşmelerinin aylık olarak son tarihlerinin büyük pay sahibi olduğunu ifade etti. Justin Bennet ayrıca bu yöntemin kısa vadelerde dip ve zirve noktalarının belirlenebilmesi için bir indikatör olarak kullanıldığını da belirtti. Bennet, söz konusu açıklamalarına ilişkin bir de grafik paylaştı.

  Bennet’in paylaştığı grafikte, tam da kendisinin işaret ettiği gibi Ocak, Şubat ve Mart aylarında vadeli sözleşmelilerin bittiği günlerde yerel olarak dip yaptığı görülüyor. Analistin paylaştığı veriler doğru çıkar ve fiyat dip seviyesini bulursa, BTC fiyatı Elon Musk’ın da paylaşımını itici güç alarak daha yüksek seviyelere doğru gidebilir.

  “Yükselişin Başlangıç Günü”

  Buradan yola çıkan Justin Bennet, Bitcoin fiyatı için 20 – 25 Haziran tarihlerini işaret etti. Analiste göre bu tarihlerde ciddi fiyat değişiklikleri yaşanacak. Analist özellikle de ikinci çeyrek vadeli işlem sözleşmelerinin sonlandığı 25 Haziran tarihine dikkat çekiyor. Bennet 25 Haziran tarihini “yükselişin başlangıç günü” olarak adlandırıyor. Ancak Bennet o tarihe kadar piyasada düşüşlerin görülebileceğini de ifade ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle