Bitcoin 50 bin dolara doğru ilerliyor

  Bitcoin, Tesla'nın hamlesinin ardından yükselişini sürdürüyor. Lider kripto para 46 bin dolar seviyesini aşarak yönünü 50 bin dolara çevirmiş durumda.

  Kripto para piyasası, 1.4 trilyon dolara ulaşmayı başardı. Bunda hem Bitcoin’in hem de altcoinlerin yükselişinin payı söz konusu.

  Tesla’nın BTC satın aldığını açıklamasıyla beraber başlayan ralli, 10 bin dolarlık bir artış ile devam ediyor. Daha önce 42 bin dolar olan ATH seviyesi aşılmış durumda. Varlık büyük bir hızla 50 bin dolar seviyesine doğru ilerliyor.

  Bitcoin Yükselişe Geçti

  Dün BTC, 40 bin dolar seviyesi ile mücadele ediyordu. Bu uzun bir süredir alışılmış bir durumdu. Zira BTC sürekli bu seviyelere doğru bir yükseliş yaşayıp, ardından bir düşüş eğilimi gösteriyordu.

  Ancak Elon Musk’ın şirketi Tesla, 1.5 trilyon dolarlık BTC satın aldı ve durum tamamen değişti. BTC, olaya hemen yanıt verdi ve varlığın fiyatı hızlı bir artışla beraber 45 bin dolara kadar çıktı. BTC bunun ardından da durmadı ve 48 bin dolar seviyesine gelmeyi başardı. Şuan yazı kaleme alındığı sırada varlık 46 bin doların biraz üzerinde yer alıyor.

  Bu olay, Bitcoin tarihinin en büyük günlük mumu olmayı başardı. Piyasa değeri 900 milyar dolar seviyesini buldu. BTC bu yükselişiyle birlikte hakimiyetini tekrardan %64 seviyesine çıkarmayı başardı. Daha önce %61 seviyesinde bulunuyordu.

  Altcoinler de Yeşil Bölgede

  Bitcoin’i takip eden altcoinler de yükseliş gösterdiler. Ethereum, yukarı doğru olan ivmesini devam ettiriyor. ETH %12 oranında artış gösterdi ve 1800 doların üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin Cash ve Ripple da %12 oranında yükselmeyi başardı.

  Polkadot 24 doların üzerine çıkarken, Chainlink de 26 doların üzerine çıkmayı başardı. Binance Coin %25 oranında artış göstererek, ATH seviyesini daha da yukarıya taşımayı başardı. Böylelikle Binance Coin, 100 dolar seviyesine oldukça yakın bir yerde bulunmayı sürdürdü.

  Düşük ve orta ölçekli altcoinlerde daha büyük yükselişler öne çıkmış durumda. Stacks %25, Filecoin %30, Digibyte %33, IOTA %36, PancakeSwap %40, Terra %50 ve Elrond da %50 oranında artmış durumda. En büyük yıldız ise Bittorent oldu. Bir gün içerinde %200 oranında artan kripto para bir hafta içinde %300 artmış oldu.

  Böylelikle kripto para piyasası, değerine 200 milyar dolar daha ekleyerek 1.4 trilyon dolar seviyesine ulaştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle