Kripto Para

McGlone BTC tahmininde ısrarcı: 100 bin doları mutlaka aşacak

  Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, geçmişte de birçok kez belirttiği gibi, Bitcoin’in (BTC) 100 bin dolar hedefine ulaşmasının sadece bir zaman meselesi olduğunu öne sürdü. McGlone’a göre artan benimsenme ve kısıtlı arzı dolayısıyla Bitcoin 100 bin doları aşacak.

  Bitcoin (BTC) geçtiğimiz yıl gerçekleşen rallide birçok kez ATH seviyesini güncelledi ve son olarak 10 Kasım 2021’de 69 bin dolar seviyesi ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Ardından ayı piyasası hakimiyetinin başlamasıyla piyasadan hızlı çekilmeler başladı ve Bitcoin de 20 bin dolar seviyesinin hemen altında sıkışıklık yaşamaya başladı. Bitcoin’in ATH seviyesinden yüzde 70’ten fazla uzaklaşmış olması Bitcoin için yüksek seviye bekleyenleri endişelendiriyor olsa da Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone’un, BTC adına 100 bin dolarlık tahminini koruduğu görülüyor.

  Bloomberg Stratejistine Göre BTC 100 Bin Doları Aşacak

  Kripto para piyasasında 2021 boğa sezonu görülmeden önce Bitcoin’in 50 bin dolar seviyesine gideceği yorumlarında bulunarak dikkatleri çeken ve bu tahminlerinde başarıya ulaşan Mike McGlone, daha sonra Bitcoin'de 100 bin dolar tahminini dile getirmeye başladı. Daha önce sık sık bu konuda fikrini açıklayan McGlone, artan benimsenme ve kısıtlı arz etkenleri ile Bitcoin’in 100 bin doları aşacağını söyledi. Öte yandan ünlü stratejist, içerisinde bulunduğumuz durumun da 1929 krizine giden yola çok benzediğini ifade etti.

  Mike McGlone’un “Fed” Açıklamaları

  Katıldığı bir yayında Bitcoin’deki fiyat hareketlerini yorumlayan ve tahminlerini dile getiren McGlone, ABD Merkez Bankası’nın (Fed), tarihindeki en sert adımlarından birini attığını belirterek konuşmaya başladı. McGlone açıklamasında şöyle konuştu:

  “Avrupa kesinlikle, Çin ise büyük ihtimalle resesyona doğru gidiyor. Diğer merkez bankası Fed’e yetişmeye çalışıyor ve herkes faiz artırıyor. Bu duruma, 1929’a benzer bir senaryo diyebiliriz. Fed eskisi gibi rahat şekilde parasal genişleme yapamayacak. Şu anda bunu yapmasını da beklemiyorum, bu zaman alacak. Sıkılaştırmayı bırakması için bir sebep gerekecek. Ancak şunu söyleyelim, eskisi gibi hiçbir zaman parasal genişleme yapamayacaklar. Fed artık dersini aldı, yavaş ilerliyor. Çok kolay parasal genişlemelerden sonra çok büyük düşüşler geldi.”

  “İnsanlar Bitcoin’in En Hızlı At Olduğunu Biliyor”

  Petrol ve altın piyasaları hakkında açıklamalarda bulunan Mike McGlone, öte yandan kripto paralara ilişkin de konuştu. McGlone, Bitcoin’in önümüzdeki 5 – 10 yıl içerisinde çok ciddi artışlar kaydedeceğini iddia etti ve 100 bin dolar sınırını "mutlaka" aşacağını öne sürdü. McGlone açıklamasında, “İnsanlar artık Bitcoin’in yarıştaki en hızlı at olduğunu biliyor. Teknoloji hızla gelişiyor. Regülatörler artık dolara sabit coin’leri konuşuyor” dedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle