Kripto Para

Elon Musk Twitter kararını değiştirdi, DOGE fiyatı fırladı!

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın, sosyal medya devi Twitter’ı satın alma süreci yılan hikayesine dönüştü. Geçtiğimiz aylarda Twitter’ı satın almak için harekete geçen Musk, ardından teklifini geri çekmişti. Bu hamlesinden sonra Twitter ile davalık olan Musk’ın, Twitter’a sunduğu satın alma teklifini yeniden sunduğu iddia edildi. İddialar sonrasında Dogecoin (DOGE) yükselişe geçti.

  Kripto para piyasalarının en etkili isimlerinden biri olan, dünyanın en zengin insanı, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz aylarda sosyal medya devi Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın almak için harekete geçmişti. Ardından Twitter’daki bot/spam hesapların sayısı konusunda kendisine doğru bilgi verilmediğini, bot hesap sayısının çok fazla olduğunu öne süren Musk, bu gerekçe ile satın alma anlaşmasından vazgeçmişti. Twitter, Musk’a bu kararından dolayı dava açtı ve Elon Musk’ın bir kez daha teklifini devreye aldığı iddia edildi.

  Musk Teklifine Geri Döndü

  Bloomberg’in haberine göre Elon Musk, Twitter’ı hisse başına 54,20 dolarlık satın alma teklifine devam etmeyi önerdi. İsmi açıklanmayan ancak konuya ilişkin bilgi sahibi olduğu belirtilen kişilere dayandırılan habere göre Musk, bu teklifini Twitter’a bir mektupla iletti. Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma konusundaki ilk anlaşmaya geri dönme isteği haberinin ardından Twitter hissesi yüzde 18’den fazla değer artışı yaşadı. Bir diğer yandan Elon Musk ile özdeşleşmiş hale gelen Dogecoin de haberin ardından kısa bir süre içinde yüzde 10 oranda değer artışı yaşadı.

  Neler Yaşanmıştı?

  Hatırlanacağı üzere Elon Musk, Nisan ayında Twitter’ı hisse başına 54,20 dolar ve toplamda 44 milyar dolar karşılığında tamamen satın almak üzere teklif sunmuştu. Twitter Yönetim Kurulu ile sağlanan anlaşmanın ardından Musk, bot hesapların gerçekten yüzde 5’in altında olduğunun tespit edilmesi için işlemlerinde devam ettiğini belirtmiş ve anlaşmayı askıya almıştı. Ardından satın alma işleminden tamamen vazgeçen Musk, Twitter tarafından anlaşmayı tamamlaması için dava edilmişti.

  Eski Konuşmaları Ortaya Çıktı

  Twitter avukatları, Musk’ın anlaşmadan vazgeçmek için sunduğu gerekçelerin geçersiz ve haksız olduğunu öne sürmüştü. Yaşanan gelişmelerin ardından geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve Twitter eski CEO’su Jack Dorsey gibi isimlerle Twitter ile ilgili özel konuşmaları ortaya çıkmıştı. Gündeme gelen iddiaların ardından Elon Musk ile Twitter arasındaki sürecin nasıl ilerleyeceği merak ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle