Kripto Para

Binance CEO’su da artık DOGE destekçisi!

  2013 yılında Bitcoin (BTC) parodisi bir şaka coin’i olarak piyasaya sürülen Dogecoin (DOGE) yıllar sonra hiç umulmadık seviyelere geldi. Özellikle 2021 yılında uçuk bir yol kaydeden DOGE, bu serüveninde arkasına Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk gibi milyarder isimlerin desteğini aldı. Şimdi ise DOGE serüvenine Binance CEO’su da katıldı.

  Dogecoin (DOGE) ilk kez 2013 yılında bir Bitcoin (BTC) parodisi olarak şaka amacıyla piyasaya sürüldü. O tarihten sonra 8 yıl boyunca uyuyan DOGE, 2021 yılında uyandı. Üstelik DOGE’un uyanışı beklenmeyen etkiler yarattı. DOGE’un 2021 yılında muazzam yükselişler elde etmesinin arkasında Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban gibi isimlerin desteği var. Toplulukların da desteğini alan DOGE için işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao da desteğini gösterdi.

  Dogecoin’e ilgi kervanına katılan son ünlü isim Binance CEO’su, Çinli-Kanadalı girişimci Changpeng Zhao oldu. Zhao, Dogecoin 0,70 dolar seviyesinde ATH gördüğünde bu kripto paranın gösterdiği performansın karşısında şaşkınlık yaşadığını dile getirmişti. Ardından Dogecoin üst üste ikinci kez yeni bir ATH belirleyince, CZ de Dogecoin’in sevdiği bazı kripto paralar arasında olduğunu açıkladı.

  Zhao Portföyüne DOGE Ekleyebilir

  Zhao, bu köpek temalı kripto paraya duyduğu aşkın yanı sıra portföyünde Dogecoin tutmadığını açıkladı. Ancak Zhao, Dogecoin’i ilerleyen günlerde portföyüne ekleyebileceğini, bu sert ralliye tanık olduğunu belirtti. Zhao Binance hisselerinin %30’una sahip ve Forbes tarafından “dünyanın en genç dolar milyarderi olan 2. insanı” seçildi. Zhao’nun 1,9 milyar dolarlık net geliri bulunuyor ve bunu 27 yaşında başardı.

  DOGE Mucitleri Bile Olacakları Öngöremedi

  Kripto para üreticileri, projeleri için yükseliş hayalleri kuruyor. Ancak DOGE’un mucitleri Jackson Palmer ve Billy Markus için aynı durum geçerli değil. Bu köpek temalı şaka coin’i ortaya çıktıktan sonra birdenbire dünyanın en iyi kripto para birimleri arasına girmeyi başardı.

  Elon Musk’ın PR çalışmaları, Snoop Dogg, Mark Cuban, Soulja Boy, Jake Paul gibi ünlü isimlerin desteğini alan DOGE, artık arkasına Changpeng Zhao’nun da desteğini aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle