Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 24 Mart 2022

  Kripto para piyasasında belirsizlik devam etse de Bitcoin (BTC) fiyatındaki kademeli yükseliş yatırımcıları sevindiriyor. En büyük kripto para birimi BTC’deki bu hareketlilik altcoin piyasasına da olumlu yansıyor. Kripto paralardaki kritik destek-direnç seviyelerini yakından takip eden analistler, yatırımcılar için önemli seviyelere işaret ediyor.

  24 Mart 2022 Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarında yaşanan gelişmeleri özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  En büyük varlık yönetim şirketi BlackRock CEO'su Larry Fink, Rusya-Ukrayna savaşının kripto para adaptasyonunu artıracağını söyledi. Kriptolara önceden şüpheyle yaklaşan Fink, "Bu savaşla birlikte bundan sonra ülkeler, para birimlerine olan bağımlılıklarını yeniden gözden geçirecekler" ifadelerini kullandı.

  Çinli telekomünikasyon ekipmanı üreticisi ZTE, metaverse ile ilgili ticari marka başvurusunu duyurdu. ABD tarafından yasaklı görülen şirket, metaverse alanındaki hizmetleri için ilk adımı atmış oldu. 

  Binance CEO'su Changpeng Zhao, Bitcoin'i resmi para kabul eden Orta Amerika ülkesi El Salvador Başkanı Nayib Bukele ile görüşeceğini açıkladı. Öte yandan Bukele, ABD Senatosu'nun, El Salvador'un Bitcoin hamlesini izlemeyi öngören bir yasa tasarısını kabul etmesini eleştirdi.

  Ünlü rapçi Drake, online ruletten rekor para kazandığını söyledi. Drake, bu paranın bir milyon dolarlık kısmı ile LeBron James Vakfı'na bağış yaparken ödemeyi Bitcoin üzerinden gerçekleştirdi.

  Altcoin piyasasında ise Real Vision CEO’su ve küresel ekonomi uzmanı Raoul Pal, Ethereum’un yükseliş trendi başlatma eşiğinde olduğunu söyledi. Analiste göre Ethereum, tipik olarak düşüş eğiliminin sona ermek üzere olduğunu gösteren ters bir baş ve omuz modeli sergiledi.

  ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase, popüler kripto paralardan biri olan Cardano'da staking hizmeti başlattığını duyurdu. Yapılan açıklamada, yıllık stake faizinin yaklaşık %3.75 olacağı belirtilirken bu duyuru ADA coin fiyatındaki yükselişi hızlandırdı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre Bitcoin fiyatında yüzde 2 civarında bir artışla 42.868 dolarlı seviyeler takip ediliyor. Benzer yükselişi yapan ETH, BNB ve XRP fiyatlarında pozitif görünüm sürüyor. Popüler altcoinlerde sadece AVAX ve LUNA coin fiyatlarında düşüş takip edilirken günün en çok kazandıran altcoinleri ADA ve SOL coin oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle