Bloomberg analisti BTC fiyat tahmini ve nedenini paylaştı

  Bloomberg Intelligence Kıdemli Analisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC) fiyatındaki dalgalanmaya rağmen BTC fiyat tahminini koruyor. Daha önce BTC fiyatı için 100 bin dolar tahmininde bulunan McGlone, bir kez daha fikrinin arkasında olduğunu söyledi. McGlone’a göre 2021 sonunda BTC 100 bin dolara ulaşmış olacak.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Nisan ayında neredeyse 65 bin dolarda tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Ardından BTC için beklentiler 75 bin dolar, 100 bin dolar gibi seviyelere kadar yükseldi. Ancak Bitcoin rekor kırdıktan 1 ay sonra Mayıs ortalarında 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Rekor fiyatı baz alındığında BTC’nin değer kaybı %50’yi de geçiyor. Bu büyük geri çekilmenin üzerinden 1 ay geçti ve Bitcoin hala tam olarak toparlanabilmiş değil. Ancak bu bazı BTC fiyat tahminlerini etkilememiş gibi görünüyor.

  McGlone 100 Bin Dolar Tahmininin Arkasında

  Bitcoin 64 bin doların üzerinde rekor kırdığında, o dönemlerde yükseliş beklentisinde olanlar, fiyatın 75 bin ve 100 bin dolar seviyelerine doğru hızla gideceğini bekliyordu. Ancak BTC bu beklentilerin tersine hareket edince, birçok yükseliş beklentisindeki isim de tahminini aşağı yönlü revize etti. Ancak Bloomberg Intelligence Kıdemli Analisti Mike McGlone bu isimlerden biri değil. McGlone, daha önce de düşüş sonrasında BTC fiyat tahminini 100 bin dolar olarak açıklamıştı, yine bu fikrinin arkasında olduğunu gösterdi.

  McGlone’un Analizini Dayandırdığı Temel Etkenler

  McGlone, 2021 sonunda BTC fiyatının 100 bin doları göreceğine inanıyor. Ünlü analiste göre 2021’in mevcut piyasa döngüsü, 100 bin dolar fiyatı için harika ilerliyor. Bu fikrini bir analize dayanarak paylaşan McGlone, analizinde 3 temel etkene yer verdi. Mike McGlone’un analizinde yer verdiği etkenler şunlar:

  • 2020’de görülen Bitcoin yarılanması,
  • 2021’de piyasaya giren yeni yatırımcılar,
  • Kurumsal ilginin artışı.

  McGlone’dan Yatırımcılara Tavsiyeler

  McGlone’a göre BTC 30 bin dolara kadar gerilediğinde insanlara “dipten satın alma fırsatı” sundu. Ünlü analist gelecek dönemlerde Bitcoin’in konumunu daha da güçlendireceğine inanıyor. Ünlü analist, analizinin yanı sıra bir de yatırımcılara tavsiyelerde bulundu. McGlone, yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmelerini ve piyasadaki trendlere uyum sağlamalarını tavsiye etti. Ünlü analist, git gide dijitalleşen dünyada trendleri takip etmemenin sorun oluşturacağını düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle