Ünlü analist neden BTC satıp ETH aldığını açıkladı

  Chico Crypto’dan, kripto para piyasalarının popüler analisti Tyler Swope, takipçilerine yönelik bir paylaşımda bulundu. Swope, Ethereum (ETH) almak için Bitcoin’lerini (BTC) neden sattığını açıkladı ve Ethereum ve Bitcoin arasındaki makas için de oran seviyesini açıkladı.

  Kripto para piyasalarında, geçtiğimiz haftalarda e-ticaret devi Amazon’un Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etmeye başlayacağı söylentilerinin ortaya çıkmasıyla birlikte yukarı yönlü bir hareketlilik başladı. İngiltere merkezli City A.M. gazetesi, Amazon’un BTC ödemelerini kabul etmeye hazırlandığını duyurdu. Bu haber, piyasalarda yukarı yönlü bir hareketliliği alevlendirdi. Ancak Amazon daha sonra yaptığı açıklamasında, bu haberin doğru olmadığını duyurdu. Buna rağmen söylentilerle yükselişe geçen BTC sert düşüşler yaşamadı.

  Ethereum, Bitcoin’i Gölgede Bırakmaya Devam Ediyor

  Söylentilerle birlikte BTC 40 bin dolar üzerinde seyretmeye başladı ve Mayıs ayından bu döneme kadar 30 bin dolar üzerinde kalma mücadelesi, 40 bin dolar üzerinde kalma mücadelesine dönüştü. Bu süreçte BTC hafif düşüşler yaşasa da Mayıs ayındaki sert düşüşün etkilerini silmeye başlamış gibi görünüyor. Zira BTC, 21 Temmuz sonrasında 8 gün üst üste pozitif bölgede kalmayı başardı. Ancak BTC ile birlikte hareketlenen Ethereum (ETH), aynı süreçte 13 gün üst üste pozitif bölgede kalarak bir rekora imza attı.

  Ethereum’un performansıyla bir kez daha Bitcoin’i geçmiş olması, ETH – BTC kıyaslamalarında ETH lehine yorumları da daha sık gündeme getirmeye başladı. Bu yönde benzer şekilde fikirlerini paylaşan, Chico Crypto’dan popüler analist Tyler Swope, takipçilerine neden BTC satıp ETH aldığını açıkladı. Swope, söz konusu paylaşımında ayrıca ETH-BTC makasındaki oran için tahminini de dile getirdi.

  Tyler Swope’un Açıklamaları

  Ünlü analist Swope konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Ethereum, EIP 1559’dan sonra dalgalanacak ve piyasa değerine göre Bitcoin’i tersyüz etmekle tehdit edecek! Buna “tersyüz etmek” deniyor ve olmaya da çok yaklaştı. Bitcoin düşerken Ethereum ile bu kopuş, aynı zamanda Bitcoin oran sayısını daha da artırıyor ve aylar içinde ilk kez 0,066 seviyesini geçiyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle