Bir analist, bir BTC tahmini: Maalesef tahmin yine düşüş!

  Kripto para piyasaları Bitcoin önderliğinde toparlanmaya çalışırken uzmanların tahminleri gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Bir BTC tahmini ile ortaya çıkan isim bu kez InTheMoneyStocks.com’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway. Soloway, Bitcoin’de düşüşün devam etmesini beklediğini söyleyerek toplulukta hayal kırıklığına yol açtı.

  Bitcoin (BTC) toparlanma sürecine geçse de düşüşüne yönelik tahminde bulunan analistler eksilmiyor! Bu kez bugün verdiği bir röportajda takip edilen isim, InTheMoneyStocks.com baş piyasa stratejisti Gareth Soloway idi. Soloway, BTC’de düşüşün devam edeceğini öngördü.

  “Bence BTC Fiyatı 12 Bin – 13 Bin Dolar Arasını Görecek”

  Baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, Stansberry Research’ten Daniela Cambone’a verdiği bir röportajda paylaştığı Bitcoin düşüş öngörüsü ile gündem oldu. Soloway, ABD Doları Endeksinin (DXY) güçlü duruşuna dikkat çekerek, “Bence Bitcoin’de fiyatın 12 bin ila 13 bin dolar arasında bir seviyeye düşebileceği bir hamle gelecek” ifadelerini kullandı.

  Soloway her ne kadar Bitcoin’de düşüş beklese de küçük bir yükseliş ihtimali olduğunu da söylüyor. Soloway bu konudaki fikrini, “Benim için Bitcoin’de günlük kapanış bazında anahtar seviye 19 bin 599 dolar. Bu seviyenin üzerinde veya yakınında kalındığı sürece BTC’nin yükselmesi için küçük bir şansı var.” ifadeleri ile paylaştı.

  Soloway Bitcoin İçin Yüksek Hedef Vermişti

  Soloway daha önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in dot-com balonunun patlaması gibi bir süreçle yüzleşeceğini söylerken, bu süreç sonrası önümüzdeki 5 yıllık süreçte lider kripto para biriminin 100 bin dolar ile 250 bin dolar aralığına yükselebileceğini öngörmüştü. Kriptoların düzenlenmesi konusunda da güçlü bir savunucu olarak öne çıkan Soloway, “Kripto paraların düzenlenmesiyle kurumsallar tamam, artık bu alanda oynayabiliriz, çünkü kuralları biliyoruz ve güvene dayalı sorumluluğumuzla başlarının parasına yatırım yapmakta kendimizi rahat hissediyoruz diyebilecekleri bir çerçeve oluşturulmuş olacak.” demişti.

  DXY ile BTC Arasındaki İlişki Nedir?

  ABD Doları Endeksi (DXY), yabancı para ülkelerinden oluşturulan bir sepete karşı ABD Dolarının değerini tespit etmek adına kullanılan bir endekstir. Endekste yaşanan bir yükseliş güçlü doları temsil ederken, bugüne kadar yükselen DXY ile BTC düşüşlerinin örtüştüğünü söylemek mümkündür. Soloway DXY’nin yükseleceğini düşünerek bu doğrultuda Bitcoin’in düşebileceğini söylerken bu korelasyondan bahsetmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle