Eski BTC düşmanı şimdi BTC dostu oldu!

  Bridgewater Associates CEO’su Ray Dalio, kripto para piyasalarında adını ilk zamanlarda Bitcoin (BTC) eleştirileri ile duyurdu. Ardından saf değiştiren Dalio, bir BTC yatırımcısı haline geldi. Ünlü CEO son yaptığı açıklamalarda BTC desteğini bir kez daha dile getirdi. Dailo, Bitcoin’in alternatif para birimi olduğunu söyledi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2021 yılında birçok kripto para ve Bitcoin karşıtı kişinin fikrini değiştirmeyi başardı. Bu konuda olumsuz fikrilere sahip olan birçok kişi, Bitcoin’in muazzam yükselişleri sonrasında BTC hakkında olumlu fikirler ile gündeme gelir oldu. Bu isimlerden biri olan Bridgewater Associates CEO’su Ray Dalio da ilk zamanlarda sık sık BTC eleştirileri ile gündemdeydi. Ünlü CEO artık bir Bitcoin yatırımcısı ve yaptığı açıklamalar yatırımcılar tarafından dikkate alınıyor. Dalio, son açıklamasında Bitcoin’in alternatif para birimi olduğunu dile getirdi.

  Ray Dalio’nun Açıklamaları

  CNBC’de Managing Asia’dan Christine Tan ile röportaj gerçekleştiren Dalio, geçtiğimiz hafta Bitcoin yatırımı yaptığını dile getirmişti. Dalio röportajda, Bitcoin’in alternatif para birimi olduğunu söyledi. Dalio ifadesinde, mevcut para birimlerinin dijitalleştirilmiş versiyonları ile alternatif para birimlerinin arasında ayrım olduğunun altını çizdi. Konuya ilişkin olarak Dailo şu ifadelere yer verdi:

  “Blok zinciri teknolojisini kullanmak ve benzerini kullanmak. Bu alternatif para birimine sahip olmaktan daha farklı bir şeydir. Bitcoin dijitalleşmeye karşı alternatif bir para birimidir.”

  Dalio’nun BTC Açıklamaları Neden Önemli?

  Ray Dalio geçtiğimiz hafta “Biraz Bitcoin’im var” sözlerini dile getirmiş ve böylece açıkça Bitcoin yatırımcısı olduğunu göstermişti. Dalio’nun hem BTC yatırımı yapmış olması hem de son röportajında dile getirdiği açıklamalar oldukça önemli. Zira Dalio, önceki dönemlerde Bitcoin’i en sert şekilde eleştiren isimler arasında yer alıyordu.

  Dalio’dan BTC ve Dijital Yuan Kıyaslaması

  Dalio’ya göre Çin’in merkez bankası dijital parası (CBDC) olan Dijital Yuan potansiyel olarak Bitcoin ile rekabet edebilir. Ancak Dalio’ya göre Dijital Yuan kripto para piyasasını tamamen ele geçiremeyecek. Dalio, Dijital Yuan’ın dünya genelinde uluslararası kullanıma ulaşması durumunda birçok insana bir para alternatifi sunabileceğini düşünüyor. Ancak Dalio’ya göre Dijital Yuan, bunun birlikte bazı mahremiyet sorunları bakımından dezavantajları da beraberinde getirecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle