Kripto Para

Elon Musk’tan DOGE kurucusuna imalı yanıt

  2021 yılında kripto para piyasalarında ikonik bir isme dönüşen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in (DOGE) kurucularından Billy Markus’un Twitter paylaşımına yanıt verdi.  Söz konusu paylaşımlar, CoinMarketCap’te meydana gelen sorunların hemen ardından görüldü.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında hem kripto para piyasalarının hem de genel anlamda sosyal medyanın en popüler isimlerinden biri haline geldi. Times dergisinin “Yılın İnsanı” seçtiği Elon Musk, özellikle de Twitter üzerinden yaptığı Dogecoin (DOGE) temalı paylaşımlarla adından söz ettirdi. Geçtiğimiz gün Tesla’nın bazı ürünlerinde Dogecoin ile ödemeleri kabul edeceğini açıklayan Elon Musk, bu kez de Dogecoin’in kurucularından Billy Markus’un paylaşımına verdiği yanıtla gündeme geldi. Markus, CoinMarketCap verilerinde bir hatanın meydana gelmesi ile paylaşımda bulundu.

  CoinMarketCap Verilerinde Hata Oluştu

  14 Aralık TSİ akşam saatlerinde, kripto para piyasasının en büyük takip sitelerinden biri olan CoinMarketCap’te (CMC) bir sistem hatası yaşandı. Bu hatadan dolayı kısa süreliğine de olsa kripto paraların fiyatları yanlış ve olduğundan çok daha yüksek seviyelerde gösterildi. Yaşanan hata kısa sürede fark edilip düzeltildi ancak bu hata sosyal medyada çeşitli şakalara ve söylentilere de yol açtı. Dogecoin’in kurucu ortaklarından Billy Markus da o hatanın ekran görüntüsünü paylaşarak esprili bir yaklaşımda bulundu.

  Billy Markus’un Esprili Paylaşımı

  Billy Markus fiyatların hatalı bir şekilde normalden çok yüksek göründüğü anın ekran görüntüsünü Twitter’dan paylaştı ve bu paylaşımına da “Gerçek olmasa da bir katrilyoner olmak güzel ama vergiler biraz yüksek olabilir” sözlerini dile getirdi. Bilindiği gibi ABD’de yüksek gelirlere sahip hanelerde %37’ye kadar vergi ödenirken, en düşük gelirlere sahip hanelerde vergi oranları %10’dan başlıyor. Billy Markus da eğlenceli paylaşımında bu konuya vurgu yaptı.

  Elon Musk’ın Yanıtı ve Arkasındaki Vurgu

  Billy Markus’un eğlenceli paylaşımına Elon Musk da gülücük ile yanıt verdi. Elon Musk’ın bu noktada imalı bir gülücük paylaşmasının arkası da aslında boş değil. Zira kripto para karşıtı Senatör Elizabeth Warren, Elon Musk’ın daha fazla vergi ödemesinin yolunu açmak için yasal düzenleyicilerin vergi kodlarını değiştirmesi gerektiğini belirtmişti. Elon Musk da vergi konusuyla birlikte bu paylaşıma güldü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle