Kriptopara

2022 VET Coin Geleceği Ne Olur 2 VeChain Fiyat Tahmini

  Kripto para yatırımcısının yakından takip ettiği VeChain, proje vizyonu ve piyasalarda yakaladığı yeni ivme ile takip listelerine eklenmeyi başardı. Kripto topluluklarından adı sıklıkla duyulmaya başlayan VET Coin, blok zincir teknolojisinin alanın genişlemesinin ardından öne çıkmayı başaran projelerden olmuştur. Peki, VeChain projesi ve VET Coin’in geleceği hakkında uzman görüşleri nelerdir? VET Coin hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik. 

  VeChain (VET) Coin Geleceği

  Blok zincir teknolojinin farklı bir alanda kullanımını yaygınlaştırmayı ve çözüm üretmeyi hedefleyen VeChain, blockchain tabanlı tedarik zinciri platformu olarak gelecek vizyonuyla da ilgi görmektedir. Tedarik zinciri yönetimindeki belirli birçok önemli sorunları çözen bir ekosistem oluşturmak istemesi de 2022 yılı ve sonrasında projenin adının daha sık anılacağı görüşünün de ortaya çıkmasına neden olmuştur. Projenin yol haritasında öne çıkan detaylar ise gelecek vizyonunu ortaya koymaktadır. VET Coin geleceğine ilişkin beklentiler ve hedefler ise şu şekilde özetlenebilir:

  • Geleneksel tedarik zincir modelini dönüştürmek için etkili çözüm önerileri suma hedefiyle büyümesini sürdürmektedir. 
  • 2015 yılında başlayan faaliyetlerini 2022 yılında ekosistemine büyüterek devam etmesi projenin güçlenmesini desteklemektedir. 
  • Kurumsal iş ortakları ve San Marino Cumhuriyeti gibi ülkeler ile blok zincir aracılığıyla kurduğu bağlantı konumunu gelecek 5 – 10 yıllık projeksiyonda güçlendirmektedir.  

  VeChain (VET) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  VET Coin, piyasa hareketleriyle de öne çıkmayı başaran kripto varlıklardan biri olmuştur. 2022 yılı itibariyle son görünümünde destek çizgisine geçici bir geri çekilme yaşama olasılığı tedirginlik yaratmaktadır. Öte yandan VET/USDT grafiğinde yatırımcıların Price Action’a göre stratejisini belirleyerek kısa vadeli hedeflere ulaşmayı beklemeleri önerilmiştir. 

  Yükseliş trendine devam etmesi beklenen VET için öne çıkan bir diğer grafik analizinde ise fibonacci düzeltmelerin belirlenebileceği kaydedilmiştir. Belirsizlik hali ise 2022 ve takip eden kısa vadeli işlemlerde VET Coin için risk teşkil ettiği aktarılmaktadır. 

  VeChain (VET) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  VET, VeChain ağının sahip olduğu ki kurum içi tokenden biridir. Bu iki token, VeChain (VET), VeThor (VTHO) olarak benzersiz özellikle çalışmaktadır. Çifte token sistemi ile platform üzerinde görev yapan VET ve VTHO, ücret dalgalanmalarının ve ağ sıkışıklarının önlenmesi için tasarlanmıştır. Hisse ispatı konsensüsüne dayalı olarak çalışan VET, ağ güvenliğini sağlamak ve kullanıcı konsensüsünü sürdürmek için düşük işletim ücreti gerektiği prensibine dayanmaktadır. 

  VET Kullanım Alanları Nelerdir?

  VeChain platformu, VeChainThor açık blok zincir ağının üzerinde değer yönetmek ve meydana getirmek için iki kurum içi token kullanmaktadır. VET ve VTHO olarak kullanılan bu tokenler birçok işlevsel özelliği ile dikkat çekmektedir. Çifte token sistemi kapsamında yer alan VET, işlemler ve diğer faaliyet için kullanılan bir tokendir. VET ödemelerine kullanılan VTHO’nun yüzde 70’i yok edilse de VET sahipleri otomatik olarak düşük miktarda VTHO pasif geliri de üretebilmektedir. 

  VET Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 VET fiyatı %vechain+try% TL. Döviz cinsinden ise %vechain+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, VeChain Coin fiyatı 24 saatte %vechain+yuzde%.

  Piyasaya sürüldüğü günden bugüne kadar iyi bir ivme yakaladığı görülen VET, buna rağmen beklentilerin altında kalmıştır. Nisan 2021 itibariyle 0,2782 USD olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan VET, bu tarihten itibaren dalgalı bir seyir izleyerek sert düşüşler yaşamıştır. 2022 yılı itibariyle hareketli seyrine devam eden VET, 0,080 USD altına kadar gerileyerek alım fırsatı yaratsa da yükseliş trendinin ne zaman başlayacağı yakından takip edilmelidir. 

  VeChain (VET) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  VeChain projesinin güçlü yanları projeden ve projenin tokenlerinden beklentileri artırmıştır. Piyasa beklentilerinin olumlu yönde gelişmesinin ardından yükseliş hareketini bekleyen birçok yatırımcı ise fiyatını yakından takip etmektedir. Özellikle VeChainThor ile değerini, gerçek dünyadaki ekonomik sorunları çözen ekosistem içindeki üyeler tarafından oluşturulan projenin, halka açık blok zincir olarak önümüzdeki dönem daha da güçlü bir konuma gelmesi beklenmektedir. 

  VeChain Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  VeChain projesinin geliştirici ve kurucu ortağı olan Louis Vuitton China’da önemli görevlerde bulunmuş Sunny Lu’dur. 2015’te başlatılan ve Haziran 2016’da piyasa sürülen VeChain, nesnelerin interneti (loT), tedarik zinciri yöntemindeki bazı sorunların çözümü için geliştirdiği ekosistem ile hem köklü hem de güvenilir bir proje olarak değerlendirilmektedir. Teknik detaylarına bakıldığında VET’in hisse ispatı konsensüsü algoritmasına sahip olduğu görülmektedir. Ağ güvenliğini sağlamak için bu önemli bir unsur olarak değerlendirilmektedir. 

  Projenin ana ve gelecek hedefleri VET Coin’in uzun vadeli güçlü projelere yatırım yapmak isteyenlerce portföylere eklenmesini desteklemiştir. Bu yönüyle risk göz önünde bulundurularak portföylere eklenebilir. 

  VeChain (VET) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  VeChain’i benzersiz yapan birçok unsur projenin güçlü yanlarını da ortaya koyacaktır. Projenin en temel özelliği ise uzun bir süredir çok az değişiklik yaşanan sektörlerden biri olan tedarik zincir modelini dönüştürme hedefine sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra VeChain projesinin rakiplerinden ayrılması ve benzersiz olmasını sağlayan temel özellikler şunlardır:

  • Şeffaf teknolojinin zayıf noktası ve kontrol noktası olmadan kullanmak, güvensiz otomasyonla masrafı düşürürken daha çok güvenlik, verimlilik ve tedarik zincirinde ürünlerin daha kolay takibine olanak sağlamaktadır. 
  • Tedarik zinciri sorunlarını azaltmak ve daha şeffaf bir izlenim bırakmak isteyen işletmeler için işlevseldir. 
  • Çifte token özelliği projeyi benzersiz kılan temel özelliklerden biri olarak değerlendirilmektedir.  

  VeChain (VET) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  VeChain projesinin uzun yıllar alanında kesintisiz olarak sürdürdüğü faaliyetler projeye güveni artırmıştır. Bu aynı zamanda projenin avantajları ve güçlü yanlarının da belirlenmesinde temel unsur olarak değerlendirilebilir. Ancak her girişimde olduğu gibi belirli dezavantajlar da görülmektedir. VeChain avantajları ve dezavantajları kısaca şöyle sıralanabilir:

  • Tedarik zincirinin masrafları düşer ve kullanıcılara daha çok kontrol verir. 
  • Verimlilik, izlenebilirlik ve şeffaflığı artırmaktadır. 
  • Çifte token sistemi ile ücret dalgalanması ve ağ sıkışıklığı önlenmektedir. 
  • Ağ sorunları ve piyasa belirsizlikleri negatif etki yaratabilir. 

  VET Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Popüler birçok büyük kripto par borsasında VET listelenmektedir. Bu sayede VET rahatlıkla ticareti yapılabilen bir token olmuştur. Benzer için VTHO için de bu borsalardan işlem yapılabilmektedir. VET listelenen borsalar ise şunlardır:

  • Binance
  • Bybit
  • FTX
  • Upbit
  • KuCoin
  • Gate.io 

  VET Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  VET hakkında analistlerin tahminleri de 2022 yılında öne çıkmıştır. Piyasalara yön veren uzmanların bu tahminleri yatırım tavsiyesi içermez. Ancak VeChain yatırımı için fikir sahibi olmak isteyenler için genel bir kanı oluşturacaktır. 2 uzman kuruluşun VET fiyat tahmini ve hedefleri ise şöyledir:

  • Price Prediction: Analistlere göre 2022 yılında başlayacak hareket fiyatını yıl sonunda 0,74 dolara kadar çıkaracaktır. 2030 yılı ise 1 USD hedefinin koyulduğu yıldır. 
  • Wallet Investor: Beklentilerini uzun vadede +110% kazanç potansiyeli olarak belirleyen uzmanlar, 2022 sonu ve 2023 için 0,096 USD seviyesine işaret etmiştir. 

  Sonuç 

  Yazımızda, VET Coin geleceğine ilişkin yorumları inceledik. VeChain projesi genel hatlarıyla uzun bir süredir blok zincir teknolojisi ile tedarik zinciri sorunları çözmeyi başaran güçlü bir projedir. Piyasalarda çifte token sistemi ile iyi bir görünüm çizmeyi başarmıştır. Ancak piyasa belirsizlikleri ve risklere karşı yatırımcısının temkinli olması gerektiği aktarılmaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle