Band Protocol (BAND) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, iş bilgilerini ve takip edilmesi gereken verileri Blockchain’e aktarmayı seçenlerin ilgisini gören Band Protocol Coin hakkında bilgileri sunacağız. BAND Coin nedir, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları ne, gelecek fiyat tahmini ne gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız.

  Band Protocol (BAND) Coin Nedir?

  Band Protocol (BAND) Coin, gerçek dünya verilerini zincir üstü uygulamalara taşıyabilen Band Protokol’un kripto para birimidir. Zincir içi ve zincir dışı bilgi alışverişini sağlamak için BAND Coin ile işlem yapılır. AP’leri akıllı sözleşmelere bağlayabilen çapraz zincirlerde işlem yapmak ve Band Protocol oracle platformunda avantajlardan yararlanmak için BAND Coin sahibi olunması gerekir. İlk olarak ERC-20 token olan BAND Coin ardından Cosmos SDK ile BandChain üzerine inşa edilmiş bir projedir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Band Protocol (BAND) Coin projesinin amacı gerçek dünya verilerini Blocchain’e taşımaktır. BandChain’deki oracle düğümler yalnız veri iletmekle kalmayıp, aynı zamanda bunları doğrularlar. İki yol üzerinden çalışan proje sistemi, özellikle kurumsal şirketleri için gerçek verileri blok zincirde kullanma avantajı sunar.

  BAND Coin sahibi olan ve BandChain’de yer alan kullanıcılar Dapp mantığında her tür gerçek dünya verisini (hava durumu, fiyat akış verileri gibi) kullanabilirler. Proje hakkında diğer detayları https://bandprotocol.com/ adresindeki Whitepaper’dan edinebilirsiniz. 

  BAND Coin Yorum

  BAND Coin hakkında yorum yapan yatırımcılar, akıllı sözleşmelere devreye almak için projeyi ve coin’i tercih ettiklerini açıklıyorlar. Projenin oracle ağ modeli sayesinde oldukça hızlı şekilde akıllı sözleşme işlemleri yapabildiklerini belirtmişler. Akıllı sözleşmeleri zincirler arası bağ ile kullanabilmenin ise ek bir avantaj olduğunu açıklıyorlar. 

  Band Protocol (BAND) Coin Geleceği

  BAND Coin geleceği hakkında tahmin yapan analistler, Band Coin’in değer kazanımı yaparak daha popüler olabileceğini vurguluyorlar. Analistlerin görüşlerine göre, BAND Coin 2021 senesi sonunda 8.55 dolar ile 9.20 dolar bandı arasında işlem görebilir. Bu kapsamda onun için parlak bir gelecek çizdiler.

  BAND Coin Fiyatı

  An itibari ile 1 BAND fiyatı %band-protocol+try% TL. Döviz cinsinden ise %band-protocol+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, BAND 24 saatte %band-protocol+yuzde%.

  Band Protokol Coin’in fiyatı, piyasanın volatil yapısına, yatırımcıların alış satış taleplerini göre anlık olarak hareket eder. Diğer yandan BAND Coin hakkındaki olumlu veya olumsuz haberlerde fiyatı etkileyebilir. Bu yüzden anlık fiyat takibi yapmadan alım-satım kararları alınmamalıdır.

  Band Protocol (BAND) Coin Nasıl Alınır?

  BAND Coin almak için yapılacaklar şöyledir:

  • 1. Adım: BAND Coin’in satışta olduğu Binance, Coinbase Exchange, Huobi Global borsalarından tercih edilene erişilir.
  • 2. Adım: Giriş sağlanan borsanın hesap açılış menüsüne giriş yapılıp, kimlik tanımlama adımları tamamlanarak, hesap açılışı sağlanır.
  • 3. Adım: Oluşturulan hesaba borsanın para yatırma işlem menüsüne erişim sonrası para yatırma yönetimi seçilip, transfer yapılır. 
  • 4. Adım: Ardından borsadaki “kripto al“ sekmesine erişim sağlanıp, BAND Coin paritesinin yer aldığı satın alma sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Satın alma sayfasında görüntülenen güncel fiyattan veya daha uygun fiyat girişi üzerinden BAND Coin alım emri girilir.
  • 6. Adım: Satın alınan coinler, kripto para hesabının sanal cüzdanında yada daha güvenli olan donanım cüzdanda saklanabilir.

  Şamaların doğru bir biçimde izlenmesi ile işlem tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Band Protocol Coin avantajları:

  • Zincirler Arası Akıllı Sözleşme: BAND Coin sahipleri proje ağı üzerinden akıllı sözleşme oluşturup, oracle modele bağlı olarak bu sözleşmeyi ağdan bağlanılan her ekosistemde kullanabilirler.
  • Verileri Blockchain’e Taşıma: Gerçek dünyadaki verilerini ve işlerini Blockchain üzerinden yürütmek isteyen işletmeler, BAND Coin sayesinde Band Protokol ile bilgilerini Blockchain’e taşırlar.

  Dezavantajları Ne?

  Band Protokol Coin dezavantajları:

  • Ödeme Aracı Olmama: BAND Coin herhangi bir alışveriş için veya dijital ürün alımı için ödeme aracı olarak kullanılmaz. BAND Coin daha çok kurumsal şirketlere, lojistik, sağlık ve tedarik ile ilgilenenlere hitap eder.
  • Saldırı Riski: BAND Coin, sanal cüzdanlarda saklandığında, borsalarda saldırı gerçekleşirse risk altına girer. Bu yüzden donanım cüzdanda saklanarak güven altına alınır.

  Sonuç

  BAND Coin, Band Protokolde zincirler arası akıllı sözleşmeleri kullanma ve gerçek dünya verilerini ağa aktarma için kullanılan kripto paradır. BAND Coin’in kurumsal şirket talepleri ile 2021’de değerlenebileceği düşünülüyor. BAND, zincirler arası veri oracle platformudur.

  ERC-20 türünde bir ETH altcoini olan bu coin, farklı ağlarda da hizmet verebilmektedir. Zincirler arası bu özelliği ile yatırımcıların hem ihtiyaç duyacağı hemde yatırım yapabileceği bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle