Rekorlar kıran XRP ve BNB rotasını nereye çevirecek?

  İçinde bulunduğu olumsuz süreci lehine çeviren XRP ve son dönemlerde rekor üzerine rekor kıran Binance Coin (BNB), son dönemlerde gösterdikleri performanslar ile yatırımcılarını sevindirdi. Gelen rekor yükselişler sonrasında XRP ve BNB’nin rotaları nasıl olacak?

  Son haftalarda Bitcoin’in (BTC) de etkisi ile neredeyse tüm altcoinler değer artışları yaşadı. Yükseliş grafiklerinin artık şaşırtmamaya başladığı son haftalarda bazı altcoinler rekorlar kırarak dikkatleri çekti. Bu süreçte Binance Coin (BNB) rekor üzerine rekor kırarak, XRP de içinde bulunduğu olumsuz durumu lehine çevirerek dikkat çekti.

  BNB Ne Yaptı, Onu Ne Bekliyor?

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in token’i BNB, 26 Mart tarihinde 233 dolar seviyesinden ralli başlattı. BNB bu rallisini 12 Nisan tarihinde 638 dolar gibi inanması güç bir rekor ile taçlandırdı. Son 3 günlük süreçte ise BNB, rekor sonrası fiyat düzeltmeleri yaşamaya başladı. Bu süreçte BNB 600 dolar ile 520 dolar arasında çift yönlü hareket etti.

  Analistler, BNB’nin 500 dolar desteğini koruyor olmasını boğaların birikim yaptığının işareti olarak değerlendiriyor. Analistlere göre bu nedenle fiyat düzeltmesi bitince, BNB fiyatı yeniden 638 doların üzerine doğru atağa geçebilir. Analistler böyle bir olası yükselişte, hedef fiyatın 800 dolar olacağını ifade ediyor.

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 BNB fiyatı %binancecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %binancecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Binance Coin 24 saatte %binancecoin+yuzde%.

  XRP Ne Yaptı, Onu Ne Bekliyor?

  Öte yandan XRP, zaten ralliye girmesi beklenen ve yükseliş sinyalleri veren bir kripto varlıktı. Ancak SEC’nin Ripple açtığı dava, işleri çok dik bir yokuşa sürdü. Bu sebeple XRP, son dönemlere kadar istenen ve beklenen performansını bir türlü sergileyemedi. Ancak dava sürecinde Ripple lehine kararlar çıkması ile birlikte XRP, 5 Nisan tarihinde ralliye başladı. Yaklaşık on gün rallisini sürdüren XRP, bu süreçte 2018’den bu yana en iyi fiyat performansını sergiledi.

  XRP 5 Nisan’da 0,62 dolar seviyesinden ralliye başladı ve 1,95 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu aşamaya geldikten sonra 2 dolar bandında güçlü bir dirençle karşılaşan XRP, geri çekilerek konsolidasyon sürecine girdi. Analistler, XRP’nin bu süreçten yukarı yönlü kırılma ile çıkması durumunda 2,5 dolarlık fiyatın görülebileceğini ifade ediyor.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle