Kripto Para

Coinbase’te kullanıcı paraları nereye gitti? İddialar büyük!

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase son günlerde skandal gibi iddialarla karşı karşıya kaldı. Borsa kullanıcıları, borsanın saldırıya uğradığını, bakiyelerinin silindiğini ve buna karşılık müşteri hizmetlerinin beklenen servis hizmetini vermediğini iddia ediyor.

  Kripto para borsalarında skandal yaratacak bir iddia gündeme geldi. CNBC tarafından 24 Ağustos günü aktarılan habere göre ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, müşterilerini çeşitli şekillerde mağdur etti. Verilen habere göre borsanın binlerce müşterisi Coinbase’e karşı şikayetlerde bulundu. Açıklamalarda, çok sayıda kullanıcının bakiyelerinin silindiği ve borsanın müşteri hizmetlerinin buna karşılık beklenen servis hizmetini vermediği belirtildi. Haberde, şikayetlere dönüş yapılmadığı için durumun daha da kötü bir noktaya ilerlediği ifade edildi.

  Haberde Yer Alan İfadeler

  İddialara göre Coinbase borsası bir saldırıya uğradı ve saldırı sonucunda binlerce müşterisinin bakiyesi silindi. Bunun üzerine borsanın müşterileri, binlerce şikayette bulundu. Ancak borsanın müşteri hizmetleri, beklenen servis hizmeti sağlamadı ve durum daha da kötü bir hal aldı. CNBC tarafından aktarılan haberde, konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  Ülke çapındaki Coinbase müşterileriyle yapılan röportajlar ve binlerce şikayetin gözden geçirilmesi, kullanıcıların hesaplarından birdenbire paraların kaybolduğunu gösteriyor.”

  Ayrıca söz konusu açıklamaların devamında, müşteri hizmetlerinin hizmet vermemesiyle birçok müşterinin daha da zor durumda kaldığı ifade edildi.

  Bir Coinbase Müşterisi Mağduriyetini Anlattı

  Haberde yer alan bilgi ve iddiaların yanı sıra bir Coinbase müşterisi olan Tanja Vidovic, daha önceden Coinbase tarafından mağdur edildiğini dile getirdi. Vidovic, Nisan ayında borsadan birkaç kez şifre değişikliği uyarısı aldıktan sonra borsadaki 168 bin doların neredeyse tamamını kaybettiğini öne sürdü. Ayrıca Vidovic, bu olay sonrası Coinbase ile iletişim kuramadığını ve iletişim kurma çabalarının da sonuçsuz kaldığını iddia etti.

  New York Times da Benzer Bir Haber Yapmıştı

  Öte yandan bir başka Coinbase kullanıcısı da Mart ayında borsanın kendisini mağdur ettiğini, hesabındaki 35 bin doların aniden yok olduğunu iddia etti. Müşteri şikayetlerinin yanı sıra Mart ayında New York Times da benzer bir mağduriyet haberini yayınlamıştı. Ortaya atılan iddialar ve çıkan haberler doğrultusunda Coinbase’in ne açıklama yapacağı merakla bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle