Yatırımcılara uyarı: Düşüş içinde senaryonuz olsun!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son dönemlerde oldukça zor günler geçirdi ve geçirmeye de devam ediyor. Mayıs ortalarında çok ciddi düşüşlerle 30 bin dolar bandına kadar gerileyen ve ardından toparlanmak için mücadele veren BTC için, ünlü analist Benjamin Cowen yatırımcılara çeşitli tavsiyelerde bulundu.

  Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), tarihinin en büyük geri çekilmelerinden birini yaşadı. Mayıs ayı ortalarında başlayan düşüş serüveni günlerce sürdü ve hala düşüşün izleri silinebilmiş değil. Bitcoin 19 Mayıs tarihinde 30 bin dolar bandını gördü ve aldığı bu darbenin etkileri hala görülüyor.

  Bu aşamadan sonra toparlanarak 40 bin dolar seviyesini yeniden test eden Bitcoin, gelen ikinci düşüş dalgasıyla bu kez 35 bin dolar seviyesinde mücadele vermeye başladı. Ünlü kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin için yatırımcılara önemli tavsiyelerde bulundu.

  Cowen: “Düşüş Senaryolarınız Olsun”

  Benjamin Cowen, genel anlamda Bitcoin konusunda olumlu bir bakış açısına sahip olsa da trader’ların kısa vadede düşüş hareketlerine hazırlıklı olmaları gerektiğini ifade etti. Cowen konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Aşağı yönlü riski göz önüne almıyorsanız, kendinize iyilik yapmıyorsunuz denmektir. Düşüş senaryolarını değerlendirmek kötü bir şey değil, düşüş senaryolarını düşünmelisiniz. Yalnızca ‘Ah şu FUD…’ ve ‘Beni FUD ile rahatsız etmeyin, sadece duymak istediğim her gün yükseliyor olması’ dememelisiniz. Düşüş senaryolarını göz önünde bulundurmak, düşüş trendi varsa bundan faydalanmanıza yardımcı olur.”

  Cowen: “Belli Kalıplardan Çıkın”

  Benjamin Cowen, aşağı yönlü sert bir harekete hazırlıklı olmanın, ana giriş noktasından yararlanmak anlamına gelebileceğini ifade ediyor. Konuya ilişkin olarak Cowen’in sözleri şöyle:

  “Belli kalıplar içinde hareket ederseniz ve ‘Bir daha 20 bin doları görmeyeceğiz’ derseniz, böyle bir hareket görülürse bundan yararlanmaya hazır olacak mısınız? Yoksa hamlelerinizi herkes ‘Sene sonunda 300 bin dolar olacak’ dediği için 60 bin dolar olacağı yönünde mi şekillendirdiniz? Aşağı yönlü riski göz önünde bulundurmanız, işler kötüye giderse DCA’ya (dolar maliyet ortalaması) ek olarak kenarda stablecoin tutmanızı sağlar.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle