Kripto Para

Fenerbahçe'den kripto para girişimi

  Kripto para kullanımın git gide yaygınlaşmaya başladığı bugünlerde Türkiye’deki futbol takımları da piyasada yer edinmek için harekete geçti. Bir süre önce taraftar tokeni çıkaracağı iddiaları ile gündeme gelen Fenerbahçe’nin anlaşma aşamasında olduğu iddia edildi.

  Türkiye’deki birçok futbol kulübü son dönemlerde popüler hale gelen taraftar tokenlerine büyük ilgi gösteriyor. Fenerbahçe ve Beşiktaş takımları için uzun süredir gündeme gelen taraftar tokeni iddialarını hayata geçiren de birçok takım oldu. Galatasaray, Trabzonspor, Başakşehir ve Göztepe gibi önemli spor kulüpleri Chiliz ile anlaşmaya vararak kendi taraftar tokenlerini çıkarmıştı.

  2020 yılının son aylarından beri taraftar tokeni çıkaracağı iddiaları ile gündeme gelen Fenerbahçe hakkında yeni iddialar ortaya atılmaya başlandı. Daha önce Sansürsüz Futbol ekibinden Ahmet Ercan, Fenerbahçe’nin kripto para konusuna sıcak baktığını ve taraftar tokeni üzerinden para kazanmak istediğini açıklamıştı. Konu ile ilgili yeni bir iddia ise spor yazarı Suat Vilgen’den geldi.

  Fenerbahçe Socios ile anlaşma yapacak

  Gazeteci ve spor yazarı Suat Vilgen sosyal medya hesabı üzerinden Türkiye’nin en büyük futbol takımlarından Fenerbahçe’nin kendi kripto parasını çıkarmak için harekete geçtiğini açıkladı. Suat Vilgen dev takımın kendi taraftar tokeni için birkaç farklı firma ile görüştüğünü iddia ediyor.

  Suat Vilgen Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile spor kulüpleri ile yaptığı anlaşmalarla tanınan Socios’un şimdi de Fenerbahçe ile görüşme halinde olduğunu açıkladı. Türkiye’de taraftar tokeni çıkaran tüm takımlarla anlaşma sağlayan Socios’un kendi tokeni Chiliz (CHZ) Coin için şimdi de Fenerbahçe ile görüştüğünü açıklayan Vilgen, Fenerbahçe’nin daha farklı seçenekleri olduğunu da belirtti. Bununla beraber Socios’un şansının daha yüksek olduğu düşünülüyor.

  Ali Koç kripto para projelerine sıcak bakıyor

  Fenerbahçe’nin taraftar tokeni çıkaracağına yönelik ilk iddiaları 2020 yılının ekim ayında gündeme gelmişti. Konu gazeteci Ahmet Ercanlar tarafından medyaya taşınmıştı. Ahmet Ercanlar Fenerbahçe spor kulübünün başkanı Ali Koç’un kripto paralarla ilgili gelişmelere sıcak baktığını belirtmişti. Aynı süreçte Fenerbahçe taraftarının da takım tokeni için yoğun talep gösterdiği yönünde haberler gündeme geldi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle