Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 20 Şubat 2024

  Bitcoin (BTC) ve altcoin fiyatlarında inişli çıkışlı hareketler takip ediliyor.

  20 Şubat 2024 Salı günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  BTC piyasalarındaki emir defterinin likiditesi son ayların en yüksek seviyesine ulaştı. BTC’nin piyasa fiyatından en fazla yüzde 2’lik farkla satın alınabileceğini gösteren değer, ekim ayından beri ilk kez 539 milyon dolara çıktı.  

  Coinbase borsasından bir saatte çekilen yaklaşık 19 bin BTC sonrası borsanın BTC rezervi 2017 yılındaki seviyelere düştü. CryptoQuant analistleri, balinaların BTC fiyatında yükseliş beklentisi sebebiyle borsadaki varlıklarını soğuk cüzdana taşımış olabileceklerini söyledi.

  Medya devi Forbes, metaverse projesi Sandbox’tan arsa satın aldı. Forbes’un sanal arsası içinde havuz, lüks bar ve "2024 yılı 30 yaş altı zenginler listesi" adaylarının galerisi yer aldı.

  Airdrop ile birlikte Binance, KuCoin, OKX, BingX ve Bybit borsalarında listelenen Starknet (STRK) fiyatı kısa sürede yüzde 3000’den fazla arttı. TSİ 16.00’da işlemlere açılan STRK token fiyatı 7.7 doları geçti.

  Santiment raporuna göre şu anda altcoinlerde yeni pozisyon açmak, normal zamana göre daha riskli hale geldi. Uzmanlar altcoinlerin aşırı alım sinyali verdiğini ancak büyük bir düzeltme beklemediklerini söyledi.

  İngiltere Maliye Bakanı Yardımcısı, kripto paralarda 6 ay içinde önemli düzenlemeler yapacaklarını duyurdu: “Sabit coin’ler ve staking konusunda işleri en kısa sürede halledeceğiz. Bu konuda çok çalışıyoruz. Yeni kuralları kitaba yazdırmak için her şeyi yapacağız.

  Bu yıl yüzde 75 ihtimalle onaylanması beklenen Spot Ether ETF söylentilerinin eşiğinde ETH fiyatı 3 bin doları aştı. Lider altcoin ETH fiyatı son 1 haftada yüzde 13’ün üzerinde değer kazanarak yatırımcısını memnun etti.

  Piyasa değerine göre en büyük kripto paralardan Avalanche, önemli bir arz artışına hazırlanıyor. Yaklaşık 368 milyon dolar değerindeki AVAX, kilitleri açılarak dolaşıma girecek.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC ve altcoin fiyatlarındaki yükseliş beklentisi sürerken güncel verilere göre BTC %bitcoin+usd% dolardan fiyatlanırken altcoinlerde ise son durum şöyle:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle