Kripto Para

Balinaların ısrarla satın aldığı 3 altcoin!

  Kripto para piyasalarında, 21 Aralık tarihinden itibaren toparlanmalar kendisini göstermeye başladı. Toparlanmaların başladığı süreçte balinaların ise hangi dijital varlıklara yöneldikleri ortaya çıktı. Santiment verilerine göre balinalar, özellikle de bu 3 dijital varlığı satın alıyor.

  Kripto para piyasaları Kasım ayı başlarında Bitcoin’in (BTC) 69 bin dolar ile ATH belirlemesinden sonra genel bir düşüş eğilimi içine girdi. Gelen bu düşüşler ve durgun seyrin ardından piyasalar, yine BTC öncülüğünde 21 Aralık tarihinden itibaren toparlanmaya başladı. Bu toparlanmalar devam ederken, balinalar da çeşitli dijital varlıklara daha yoğun şekilde yönelmeye başladı. Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Santiment platformu, balinaların en çok satın aldığı 3 dijital varlığı paylaştı.

  Crypto.com (CRO)

  Twitter’dan 120 bin takipçisine yönelik paylaşımda bulunan Santiment platformunun paylaştığı verilere göre balinalar son 2 aylık süreçte %41 daha fazla şekilde CRO Token satın aldı. Crypto.com platformunun ödeme, finansal hizmetler ve ticaret işlemlerine güç veren kripto para birimi olan CRO, gelen bilgilere balinaların son dönemlerde en çok ilgi gösterdiği altcoinler arasında yer alıyor. Santiment verilerine göre bu balina sınıfında, elinde 100 bin ile 10 milyon arasında CRO bulunduran cüzdanlar yer alıyor.

  UMA (UMA)

  Santiment verilerinin yanı sıra, balina hareketlerini inceleyen Whale Stats verilerinde de son dönemlerde balinaların CRO alımlarını arttırdığı ortaya çıkmıştı. Hatta öyle ki Whale Stats verilerine göre en büyük 1.000 Ethereum (ETH) balinası, cüzdanlarında CRO biriktirmeye de devam ediyor. Bununla birlikte, Santiment verilerine göre balinaların radarında şimdilerde 2. sırada ise UMA Token bulunuyor. Santiment, balinaların UMA ilgisine ilişkin “Bu, piyasaların olumlu hale dönmeye başlaması ile yükseliş yaşanabileceğinin umut veren işaretidir.” açıklamasını da yaptı.

  Uniswap (UNI)

  Santiment verilerine göre balinalar, bir de yoğun olarak Uniswap’in yerel token’ı UNI token biriktirmeye devam ediyor. Verilere göre elinde 10 bin ile 1 milyon arasında UNI token’ı bulunan balinaların, UNI’nin zayıf fiyat hareketlerine rağmen UNI biriktirmeye devam ettiklerini ortaya koyuyor. Santiment platformu bu konuya ilişkin olarak açıklamasında “Düzeltmeye rağmen büyük adresler sadece Aralık ayında yüzde 4,1 oranda daha fazla tutarak çantalarına da daha fazlasını ekledi.” ifadelerine yer verdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle