Kalemder

Raoul Pal altın satıp Bitcoin (BTC) aldığını söyledi

  Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı Real Vision CEO’su Raoul Pal, altınlarını satıp Bitcoin (BTC) aldığını duyurdu. Pal, lider kripto para biriminin pandemi boyunca en iyi performansı gösterdiğine dikkat çekti…

  Kripto paralarla ilgili yayın yapan podcast kanalının konuğu olan Real Vision CEO’su Raoul Pal, Bitcoin ve altın hakkında açıklamalarda bulundu. Ünlü isim, altının tahvil ve dolar ile bağlantılı olduğunu bu yüzden son dönemde kötü bir performans sergilediğini aktardı. 

  Pandemi boyunca merkez bankalarının para basmaya devam etmesi ve ekonomilerin yavaşlaması altın için olumsuz olduğunu düşünen Pal şunları söyledi: “Merkez bankaları sadece para basıyor. İngiltere, hatta Avrupa’nın genelinde ekonomi yavaşladı. Pandemi nedeniyle ekonomilerin büyüme oranı çok düşük seviyelerde. Aşının yaygınlaşmasıyla 3-5 ay içinde neler olacağını merakla bekliyorum.”

  “Bitcoin En Başarılı Finansal Varlık” 

  Altını sevdiğini belirten Real Vision CEO’su, buna rağmen elindeki bütün altını sattığını ve portföyünün %65’inin Bitcoin’den oluştuğunu söyledi. CEO’nun portföyünde ayrıca %30 oranında Ethereum ve kalan %5’lik kısmın da diğer kripto paralara ayrıldığını belirtti. Pal, altının gelecekte bir değer deposu olmaya devam edeceğini dile getirerek Bitcoin ile kıyaslama yaptı.

  En popüler finansal varlıkların son dönemdeki performanslarını karşılaştıran CEO, bu konuda en başarılı sonuca ulaşan varlığın Bitcoin olduğuna dikkat çekti. Hayatında gördüğü en baskın varlığın Bitcoin olduğunu belirten Pal’in açıklamaları kripto para yatırımcılarından büyük ilgi gördü. Ünlü isim son olarak, Elon Musk, Ray Dalio gibi isimlerin ve Ruffer gibi büyük şirketlerin bile bitcoin hakkındaki olumlu tavırlarını ortaya koyduğunun altını çizdi.

  Bitcoin ve Altının Öne Çıkan Farkları

  Real Vision CEO’su Raoul Pal, Bitcoin ve altının her ikisini de değer finansal varlık açısından değer deposu olarak gördüğünü söyledi. Raoul Pal, Bitcoin’in benimsenme oranının altına göre çok daha hızla arttığını ve bununla birlikte uluslararası para transferinde Bitcoin kullanılmaya başlandığını söyledi: “Çok büyük miktarda Bitcoin almayacaksanız sadece büyük ve güvenilir bir kripto para borsası seçerek alım yapıp BTC’yi borsada tutmak yeterli olacaktır. Yatırımı büyüttükçe soğuk cüzdan gibi daha güvenli yerlerde Bitcoin’i saklayabilirsiniz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle